Zpět na » 1. Bundesliga » Klimowicz do Dortmundu

1. Bundesliga - Klimowicz do Dortmundu

0

Líbilo se

23.05. - Zkušený 32-letý útočník Diego Klimowicz přestupuje z Wolfsburgu do Borussie Dortmund. Argentinec podepsal smlouvu na dva roky, zůstat by tedy měl do 30. června 2009. Přestupová částka nebyla po dohodě obou klubů zveřejněna.

V dresu Dortmundu hrají pravidelně tři útočníci, Alexander Frei, Ebi Smolarek a Nelson Valdez, ani jeden z nich ale není moc vysoký. Po odchodu Jana Kollera chyběl Borussii útočník, který by se uměl dobře prosazovat v pokutovém území hlavou, a právě tuto mezeru by měl zacelit 1,91cm vysoký Klimowicz.

Prosadit se pro něj asi nebude zrovna jednoduché. Frei, který dal letos šestnáct branek, má své místo celkem jisté a o pozici druhého útočníka svede Klimowicz boj pravděpodobně s polským forvardem Smolarkem. Ebi dal letos o tři branky více než Klimowicz.

"Jsme velice šťastný, že jsem se dostal do tak velkého klubu, který někdy hraje před 80 tisíci diváky," zářil po přestupu Argentinec. S rodinou se co nevidět do Dortmundu přestěhuje, problémů s aklimatizací se nebojí: "Hraje zde Dedé, Tinga a Nelson Valdez. To jsou tři jihoameričtí fotbalisté, a ti mi jistě mé začátky v klubu usnadní."

Diego Klimowicz přišel do Bundesligy v zimní přestávce v sezoně 2001/2002 z klubu CA Lanus. Od té doby hrál za jediný klub, za VfL. Hned ve své první polovině sezony Bundesligu zaujal, v sedmnácti utkáních nastřílel deset branek. Dosud nejúspěšnější sezonou pro něj byl ročník 04/05, kdy vynechal jediný zápas a nastřílel patnáct branek.

Letos jej pronásledovaly zdravotní trable, problémy se svalstvem ho pustili jen do 21 utkání. V nich nastřílel šest branek a stal se po Hankem druhým nejlepším střelcem Vlků. Celkově už odehrál v Bundeslize 149 zápasů a dal 57 gólů.

Jakub Sitek / bvb.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články