Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern porazil Stuttgart 2:0, skóre otevřel Götze, trefil se i Ribéry

1. Bundesliga - Bayern porazil Stuttgart 2:0, skóre otevřel Götze, trefil se i Ribéry

Bayern porazil Stuttgart 2:0, skóre otevřel Götze, trefil se i Ribéry © sport24.lefigaro.fr - Franck Ribéry

0

13.09. - REVIEW Bayern Mnichov v domácím prostředí přivítal Stuttgart a od začátku v zápase dominoval. Přestože Stuttgart zejména v prvním poločase nepodal špatný výkon, z Mnichova si nedováží ani bod. Skóre otevřel v 27. minutě prudkou střelou Mario Götze a pojistku přidal v závěru Franck Ribéry, který se na trávník vrátil po několikaměsíčním zranění.

Bayern Mnichov 2:0 VfB Stuttgart

Branky: 27. Götze, 85. Ribéry

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm (C), J. Boateng, Dante, Badstuber (44. Gaudino) - Götze (68. Ribéry), Alonso, Alaba, Bernat - T. Müller, Lewandowski (87. C. Pizarro)

VfB Stuttgart: Ulreich - Klein, Schwaab, Sakaj, Rüdiger - Romeu, Gentner (C) (69. Gruezo) - Harnik, Leitner (83. Maxim), Werner - Ibišević (46. Kostić)

Bayern, v jehož dresu si před publikem v Allianz Aréně odbyl premiéru Xabi Alonso, od začátku očekávaně držel míč a diktoval tempo hry. První velkou šanci si vypracoval po čtvrthodině zápasu, když po centru z pravé strany hlavičkoval Thomas Müller, ale jeho pokus vyrazil brankář Ulreich na roh.

Za chvíli na druhé straně hřiště vymysleli povedenou akci hosté, kterou obrana Bayernu odvrátila jen za cenu rohového kopu. Z něj měl dobrou příležitost ke skórování Romeu, jeho hlavička mířila těsně vedle. Stuttgart se snažil hodně vysoko napadat a občas dostával svého protivníka do potíží, avšak skvěle technicky vybavení fotbalisté bavorského celku si s tím dokázali až na výjimky poradit.

V sedmadvacáté minutě rozehrála přímý kop ze strany posila z Realu Madrid Xabi Alonso. Jeho centr dokázala ještě defenziva Stuttgartu odvrátit, k míči se ale dostal Mario Götze a tvrdou přízemní střelou na zadní tyč poslal Bayern do vedení.

Po obdržené brance se Schwaben pokusili okamžitě odpovědět. Do zajímavé příležitosti se dral Ibišević, domácí odvrátili míč na rohový kop, z něhož pak zakončoval Rüdiger, ovšem branku Manuela Neuera neohrozil. Kaňkou na jinak poměrně zajímavé první půli bylo střídání Holgera Badstubera, jenž musel pro zranění odstoupit ze hřiště. Doufejme, že se nebude jednat o nic vážného, německý obránce se totiž nedávno vrátil zpět po rok a půl dlouhé rekonvalescenci.

Badstubera na trávníku nahradil teprve sedmnáctiletý talent Gaudino, letní akvizice Benatia na svůj debut stále čeká. Do druhé půle nenaskočil ani Ibišević, kterého vystřídal Kostić.

V 54. minutě si skvěle zpracoval míč Lewandowski, obtočil se kolem obránce a v akrobatické pozici mířil z jedenácti metrů nad. V 68. minutě celá Allianz Aréna povstala a tleskala, neboť na trávník místo Götzeho mířil po dlouhém zranění Franck Ribéry.

Modročerveným se stále nedařilo přidat pojišťující trefu. Nevídaný biliár rozehráli domácí patnáct minut před koncem. Xabi Alonso orazítkoval břevno a dorážející Lewandowski poslal míč jen do levé tyče.

Manuel Neuer byl ve druhém poločase prakticky bez práce a tlak Bayernu stoupal. A za aktivitu byli odměněni v 85. minutě. Lewandowski přihrál Ribérymu, ten prostřelil Ulreicha a oslavil svůj návrat na zelený pažit rozhodujícím gólem.

Mistři z Mnichova tak po úvodní remíze se Schalke a nepřesvědčivém vítězství nad Wolfsburgem dnes konečně naplno prokázali svou kvalitu, vyhráli v pohodě 2:0 a stoupají tabulkou.