Zpět na » 1. Bundesliga » VfB Stuttgart - Energie Cottbus 2:1

1. Bundesliga - VfB Stuttgart - Energie Cottbus 2:1

0

19.05. - Stuttgart dokázal otočit v posledním kole nepříznivý stav a získal tak po patnácti letech mistrovský titul! Přestože Energii už o nic nešlo, hrála aktivně a v prvním poločase dokázala držet s VfB krok.

Domáci Stuttgart nenastoupil s předpokládaným rozestavením 4-5-1, kdy Lauth s Khedirou výrazně podporovali Cacaua na hrotu. Trenér Veh se totiž rozhodl nasadit dva klasické hroty, k Cacauovi přibyl Marco Streller. Trenér Energie Sander připravil také jedno překvapení, jako tvůrce hry působil místo Gunkela Skela.

Do první šance se po pár minutách málem dostal Shao, ale zasahoval před ním Hildebrand. Velkou šanci si ve 12. minutě připravili hráči Stuttgartu. Pardo zahrával roh nacvičeným signálem na Hitzlspergera, který ze střední vzdálenosti pěkně vystřelil. Jeho ránu Piplica pouze vyrazil, odražený míč poslal zpátky do ohně Pardo a ke střele se dostal opět Hitzlsperger. Gólman Chotěbuzi tentokrát zasahovat nemusel, střela šla těsně vedle.

O pět minut později padl první gól utkání. Vstřelil jej překvapivě Cottbus. Po přímém volném kopu vznikl v pokutovém území závar, míč se dostal k Munteanovi, jehož nepovedenou střelu tečoval přesně k tyči jeho krajan Radu.

Hned za několik vteřin mohli vyrovnat Hilbert a Cacau, jejich střely z bezprostřední blízkosti však reflexivně vyrazil Piplica a udržel svůj tým ve vedení. Ve 27. minutě přišel opět roh Parda, který stejně jako minule zahrál nacvičený signál s Hitzlspergerem a ten parádní střelou vnějším nártem vstřelil vyrovnávací gól. Byla to jedna z nejkrásnějších branek v letošním ročníku Bundesligy.

Na konci poločasu nejprve po Strellerovém centru Cacau z velké blízkosti hlavou přestřelil a jen pár okamžiků poté levý bek Magnin vyslal polocentr pololob, kterým málem překvapil Piplicu. Brankář Energie s námahou vytěsnil míč na roh.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, Khedira přihrával z pravé strany Strellerovi, ten ale mířil nad. V 56. minutě mohl dát Hitzlsperger svou druhou branku v zápase, ale slabší pravačkou přestřelil. Na 2:1 dal v 63. minutě Khedira, když usměrnil centr da Silvy hlavou k pravé tyči Piplicy. Gólman Energie byl zrovna v pohybu a na střelu nemohl dosáhnout. Za deset minut mohl ještě zvýšit vedení VfB Cacau, ale jeho střela byla zblokována.

Zápas už se víceméně dohrával a vypadalo to, že se nic důležitého nestane. Z čista jasna však Gunkel s trochou štěstí prošel středem hřiště, míč se odrazil k vystřidavšímu Rivicovi, jenže chorvatský záložník místo přihrávky spoluhráči do vyložené šance volil střelu a ta šla vedle.

Za stavu 2:1 se Stuttgart nemusel na nikoho ohlížet, a tak pár minut před koncem už začali slavit titul. Ani rozhodčí zápasu nic neprodlužoval, nastavil jen jedinou minutu, po které naplno začaly oslavy mistrovského titulu. Ten získali hráči VfB Stuttgart po patnácti letech.