Zpět na » 1. Bundesliga » Neuer má natržený sval

1. Bundesliga - Neuer má natržený sval

0

15.05. - Brankářská jednička Schalke a jedna z největších nadějí německého fotbalu Manuel Neuer si natrhl sval a do posledního zápasu Bundesligy zřejmě nezasáhne. Zdravotní problémy mají i další hráči druhého týmu ligy.

Velice nešťastné bylo derby mezi Borussií Dortmund a Schalke 04 pro hostujícího gólmana Manuela Neuera. Jednadvacetiletý mladík inskasoval dvakrát, vždy pár minut před koncem poločasu a vzhledem k tomu, že jeho spoluhráči žádný nevstřelili, odjeli s porážkou 2:0.

Po zápase si Neuer stěžoval na bolesti, a tak podstoupil lékařskou prohlídku, která odhalila natržený sval.

I přesto doufá trenér Schalke Mirko Slomka, že by se brankář, který průměrně vychytá v každém druhém zápase čisté konto, mohl v posledním kole na hřišti objevit. "Manuel je typem hráče, který i přes zranění dělá vše pro to, aby nastoupil," charakterizuje brankáře Slomka.

Neuer se pokusí abslovovat čtvrteční trénink a tam se zřejmě rozhodne zda-li nastoupí. Pokud by nemohl, svůj bundesligový debut by si užil neznámý Toni Tapalovic, protože obvyklá dvojka Ralf Fährmann je také zraněná.

Ăšterního tréninku se nezúčastnili ani obránci Christian Pander (bolesti zad) se Sebastianem Boenischem (svalové problémy) a záložníci Gustavo Varela (zranění kolena) a Zlatan Bajramovic (žaludeční potíže). Jejich zranění je ale lehčího charakteru a start v sobotním zápase pravděpodobnější.