Zpět na » 1. Bundesliga » Norimberk vyhrál pohár DFB

1. Bundesliga - Norimberk vyhrál pohár DFB

0

26.05. - Finále německého poháru bylo hodně vyhecované, hrálo se tvrdě, místy zákeřně. K vidění byl ale velice pohledný zápas, utkání dospělo do prodloužení, ve kterém byl úspěšnější Norimberk a vyhrál 3:2.

V základních sestavách obou týmů bylo po jednom překvapení. Za VfB nastoupil na levém křídlě místo Lautha Antonio da Silva. Kouč Norimberku Hans Meyer poslal do boje na úkor Glaubera českého stopera Marka Nikla. V základní sestavě FCN tak byli dva Češi.

Skóre otevřel ve 20. minutě brazilský útočník Stuttgartu Cacau, který si pěkně zpracoval Khedirovu příhru na prsa a vnějším nártem poslal míč podél brankáře Schäfera ke vzdálenější tyči. Byla to pohledná akce, škoda jen, že Brazilcova poslední.

Ve 27. minutě začala akce Norimberku u Tomáše Galáska, který posunul míč doprava na Reinhardta, ten ideálně nacentroval na Mintála. Slovenský reprezentant už měl jednoduchou úlohu - 1:1.

Za čtyři minuty se Cacaovi nelíbila tvrdost Wolfa, neudržel nervy na uzdě a při sprintu o míč udeřil norimberkského obránce do břicha. Hlavní rozhodčí sice incident nezaznamenal, ale po poradě s asistenem ukázal provinilci červenou kartu. Ani střelec druhé branky Mintál zápas nedohrál. Zranil se v souboji s Meirou a na jeho místo přišel třetí Čech Jan Polák.

Těsně po přestávce přehoupl vedení na stranu Norimberku přesnou hlavičkou Marco Engelhardt. Jenže deset minut před koncem běžel Gomez za míčem a byl sražen Raphaelem Schäferem. K exekuci pokutového kopu se postavil Pavel Pardo a vyrovnal. Poté se na druhé straně dožadoval penalty Spiranovic, sudí ale jeho nafilmovaný pád prohlédl a ukázal mu žlutou kartu.

V prodloužení kupodivu pokračoval relativně otevřený fotbal. Patnáct minut před koncem se začal rozcvičovat Daniel Klewer, který Norimberku už dvakrát v penaltách zajistil postup. K něm ale nedošlo, protože se ve 109. minutě dalekonosnou ranou prosadil Jan Kristiansen. Jeho parádní střela přeletěla Hildebranda, otřela se o břevno a zapadla do sítě. V posledních jedenácti minutách se už nic nestalo a Norimberk začal slavit.

Utkání bylo bohaté nejen na góly, ale také na karty. Celkem rozhodčí rozdal osm žlutých a jednu červenou kartu.

VfB Stuttgart - 1. FC Norimberk 3:2 po prodl. (1:1)

Stuttgart: Hildebrand - Osorio (68. Boka), Fernando Meira, Delpierre, Magnin - Hilbert, Khedira (100. Tasci), Pardo, Hitzlsperger, da Silva (46. Gomez) - Cacau

Norimberk: R. Schäfer - D. Reinhardt, A. Wolf, Nikl (73. Spiranovic), Pinola (115. Banovic) - Engelhardt, Galásek, Kristiansen - Mintal (35. Polák), Schroth, Saenko

Branky: 20. Cacau, 80. Pardo (pen.) - 27. Mintál, 47. Engelhardt, 109. Kristiansen

Červená karta: 31. Cacau

Rozhodčí: Weiner

Diváků: 74 400 (vyprodáno)