Zpět na » 1. Bundesliga » Tasci - naděje německého fotbalu

1. Bundesliga - Tasci - naděje německého fotbalu

0

Líbilo se

31.05. - Serdar Tasci se dostal do ideální sestavy Bundesligy podle FotbalPortalu a jeho nasazení bylo hodně diskutované. Každopádně patří dvacetiletý Serdar Tasci k nejtalentovanějších obráncům v Německu.

Na začátku roku 2006 se student vysoké školy a zároveň nadějný fotbalista rozhodoval, čemu dá v dalším životě přednost. Profesionální fotbal a vysokoškolské studium se už při vši vůli hráče, klubu i školy jednoduše nedalo zvládat, a tak si Serdar musel vybrat. Jeho volbou byl fotbal, což chápala většina lidí z jeho okolí. Těžko se s tím však smiřovala jaho matka.

"Maminka byla proti a chtěla, abych ve studiu pokračoval. Ale nakonec se mi ji podařilo přesvědčit," vzpomíná Tasci.

Nyní, jeden a půl roku poté, se volba nejisté kariéry profesionálního fotbalisty ukazuje jako správná. Vždyť v tuto chvíli má Tasci podepsanou smlouvu ve VfB do léta 2010, nasbíral 26 startů v Bundeslize, je německým mistrem a finalistou poháru.

"Serdar má vše, co potřebuje moderní krajní obránce. Je dostatečně rychlý, tvrdý i technicky vybavený," hodnotí svého svěřence Armin Veh. Tasci kompliment vrací: "Před touto sezonou se udělalo hodně práce a důležitých změn. A to vše díky našemu trenérovi." Veh si myslí, že Tasci je příštím německým reprezentantem. I stavitel národního mužstva Joachim Löw se nechal slyšet, že už uvažuje o povolání Tasciho i jeho spoluhráče Khediru k jednomu z mezinárodních utkání.

Pro Serdara to je jako pohádka, vždyť svůj bundesligový debut si připsal ve druhém kole letošního ročníku. "Před sezonou bych byl šťastný za jeden dva zápasy. Teď jich mám šestadvacet - neuvěřitelné."

A to není konkurence v obraně Stuttgartu vůbec špatná. Na stoperu spolehlivý Meira s Delpierrem, na krajích dobře hrají Osorio, Magnin nebo Boka. Přesto se Tasci neztratil, nastupoval poměrně pravidelně a odehrál přes 2000 bundesligových minut.

Brání spolehlivě a čistě, připsal si jen 24 faulů a tři žluté karty. Jediným zkratem byla červená karta proti Norimberku v 18. kole. Umí pomoci i ofenzivě, dal dvě branky a přesnost jeho přihrávek se blíží k 90 procentům.

Jakub Sitek / bundesliga.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články