Zpět na » 1. Bundesliga » Lucien Favr prodloužil v Mönchengladbachu o další dva roky

1. Bundesliga - Lucien Favr prodloužil v Mönchengladbachu o další dva roky

Lucien Favr prodloužil v Mönchengladbachu o další dva roky © welt.de - Trenér Borussie Mönchengladbach Lucien Favr

0

Líbilo se

13.03. - Trenér Borussie Mönchengladbach Lucien Favr podepsal novou smlouvu ve svém současném klubu. Ta má trvání až do roku 2017, čímž tedy byla prodloužena o dva roky.

Trenér švýcarské národnosti přišel do klubu v zimě 2011. Tehdy mužstvo, které dnes bojuje o evropské poháry, mělo co dělat, aby se udrželo v německé nejvyšší soutěži. Na tomto úspěchu se velkou částí podílel právě Favr, který táhne svůj tým výkonově stále nahoru a to i přesto, že jeho svěřenci v poslední době procházejí krizí.

Přeci jen, ve své první sezóně zachránil Borussii až v baráži o Bundesligu a hned následující sezónu jí dovedl na čtvrté místo tabulky, čímž se dostala do kvalifikace Ligy mistrů. V té sice vypadla hned na začátku s Dynamem Kyjev, ale i tak lze toto považovat za velký úspěch.

Vedení Mönchengladbachu tedy prodloužilo s tímto trenérem smlouvu i přesto, že se klubu momentálně příliš nedaří a nedokázal vyhrát již devět soutěžních zápasů v řadě. Díky tomu jeho pozice, kterou si po skvělém podzimu vytvořil, vzala za své. Každopádně i tak se Borussia nachází na osmém místě tabulky, kde má pouhé dva body ztrátu na šestou příčku zajišťující kvalifikaci do Evropské ligy.

„Lucien odvedl v posledních třech letech s klubem skvělou práci,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel Max Eberl, čímž vyjádřil trenérovi podporu. „Úspěchy, jako vítězný souboj v baráži či návrat do evropských pohárů v roce 2012, jsou nejvíce spojeny právě s jeho jménem. Naše společná cesta ještě není u konce a těšíme se na další spolupráci.“

Kam dál?

Josef Hladík / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články