Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern Mnichov získal i DFB Pokal a slaví treble

1. Bundesliga - Bayern Mnichov získal i DFB Pokal a slaví treble

Bayern Mnichov získal i DFB Pokal a slaví treble © football365.com - Bayern Mnichov slaví vítězství v poháru

1

02.06. - REVIEW Bayern Mnichov zvítězil ve finále DFB Pokalu 3:2 nad Stuttgartem a díky titulům v Bundeslize a Lize mistrů v letošní sezoně získal jako první německý klub historický treble.

Bayern Mnichov už od prvních minut ukazoval, že je v utkání favoritem a krátce po začátku utkání proletěla střela Arjena Robbena těsně kolem vzdálenější tyče. Ovšem poté poprvé ukázal svůj ofenzivní fotbal i Stuttgart a blízko gólu byl Alexandru Maxim, jehož pokus však minul bránu.

Téměř jistému gólu zabránil Manuel Neuer uprostřed prvního poločasu, když nejprve vyrazil ránu Vedada Ibiševiče a poté na brankové čáře zablokoval střelu Georga Niedermeiera. V pohledném utkání, hraném z jedné strany na druhou, měl další příležitost David Alaba, jehož střelu ale ve vyložené šanci vykopl Sven Ulreich.

Robbenův volej krátce na to zablokoval Serdar Tasci, který měl poté velké štěstí, že nebyl za jeho faul na nizozemského reprezentanta odpískán pokutový kop. Ve 36. minutě, možná i s ohledem na předcházející událost, už rozhodčí nezaváhal a udělil poněkud přísnou penaltu za Traorého přidržení Philippa Lahma.

K penaltě se postavil Thomas Muller a s přehledem poslal Bayern do vedení. Ten krátce po začátku druhé půle vedl už o dva góly, když po centru Lahma nasměroval míč do odkryté brány Mario Gomez. Po hodině hry už se zdálo, že je utkání rozhodnuté, když po centru Mullera zvýšil Gomez na 3:0, ale Stuttgart zápas ještě zdramatizoval.

Na 1:3 snížil po centru Gotokuho Sakaie povedenou hlavičkou Martin Harnik, Neuer ale poté podržel Bayern po střele Šindžiho Okazakiho. Deset minut před koncem ale tentýž hráč nastřelil tyč a Harnik z dorážky napodruhé překonal Neuera. Vyrovnávací gól však už Stuttgart nevstřelil a Bayern Mnichov tak mohl oslavit zisk DFB Pokalu, který jen korunoval nejúspěšnější sezonu v historii bavorského velkoklubu.

Bayern MnichovBayern Mnichov 3:2 Stuttgartstuttgart

Branky: 37. Muller (pen), 48. a 61. Gomez - 71. a 80. Harnik

Bayern Mnichov: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Jérôme Boateng, Daniel van Buyten, David Alaba, Javi Martínez, Bastian Schweinsteiger, Arjen Robben (83. Anatolij Tymoščuk), Thomas Müller, Franck Ribéry (90. Xherdan Shaqiri), Mario Gómez (62. Mario Mandžukić)

Stuttgart: Sven Ulreich, Antonio Rüdiger, Serdar Tasci, Georg Niedermeier, Cristian Molinaro (67. Gotoku Sakai), Martin Harnik, Christian Gentner, Arthur Boka, Ibrahima Traoré (75. Cacau), Alexandru Maxim (63. Šindži Okazaki), Vedad Ibišević