Zpět na » 1. Bundesliga » Latka zařídil penaltu, Polák přihrál. K bodům ale nepomohli

1. Bundesliga - Latka zařídil penaltu, Polák přihrál. K bodům ale nepomohli

Latka zařídil penaltu, Polák přihrál. K bodům ale nepomohli © az-online.de - Jan Polák a Tuncay Sanli

1

26.01. - Martin Latka a Jan Polák táhli svá mužstva velkou pomocí při jediných gólech svých týmů, v obou případech ale jen snižovali dvougolovou ztrátu. Schalke nedokázalo vstřelit Augsburgu jediný gól a ztratilo dva body.

Hannover 96 2:1 (2:0) VfL Wolfsburg

Branky: 3. Abdellaoue, 38. Diouf - 46. Madlung

Tragický debut, přesto vítězný zažil levý obránce Hannoveru Sebastien Pocognoli, který do Německa přišel z Lutychu před pěti dny, hned byl nasazen do základní sestavy, ale odehrál jen něco přes půlhodinu. Pak dostal za faul na Fagnera červenou kartu a mazal do sprch.

Tehdy už Hannover vedl, protože ve třetí minutě se trefil Mohamed Abdellaoue. Hned po Pocognoliho červené přidali domácí druhý gól, po Chahedově centru se prosadil nejlepší střelec "96" Mame Biram Diouf.

Wolfsburg snížil hned po pauze, Diegův centr hlavou prodloužil Polák na Madlunga, který po pár vteřinách na hřišti snížil. Ale na body nestačil ani jeho zásah.

Borussia Mönchengladbach 2:1 (2:0) Fortuna Düsseldorf

Branky: 6. Juanan (vl. gól), 14. Herrmann - 51. Schahin (pen.)

Klíčový dvougolový náskok si Borussia Mönchengladbach vypracovala hned v první čtvrthodině zápasu. Po Arangově akci střílel Wendt v dobré pozici z prostoru penaltového puntíku a nešťastný stoper Juanan poslal balon za záda vlastního brankáře.

Trenér Lucien Favre zvolil útočné duo ve složení Luuk de Jong - Patrick Herrmann a správnost jeho volby se odhalila ve 14. minutě. Prvně jmenovaný našel rychlonožku Herrmanna, který druhým gólem pojistil vedení Düsseldorfu.

Zápletku napsal úvod druhé půle a prsty v ní měl borec s číslem dva Martin Latka. Po jeho akci zahrál rukou v šestnáctce Luuk de Jong a kopala se penalta, kterou Schahin proměnil. Na vyrovnání ale Fortuna neměla a prohrála 2:1.

FC Augsburg 0:0 FC Schalke 04

Eintracht Frankfurt 2:1 (1:0) TSG 1899 Hoffenheim

Branky: 35. Lanig, 67. Aigner, 65. Volland

Greuther Fürth 0:3 (0:0) 1. FSV Mainz 05

Branky: 53., 84. Szalai, 65. Malli