Zpět na » 1. Bundesliga » Excelentní Kuba srazil Norimberk, Pekhart selhal v jasné tutovce

1. Bundesliga - Excelentní Kuba srazil Norimberk, Pekhart selhal v jasné tutovce

Excelentní Kuba srazil Norimberk, Pekhart selhal v jasné tutovce © bundesliga.de - Jakub Blaszczykowski

1

25.01. - Kdyby Tomáš Pekhart proměnil svou stoprocentní šanci, mohl Norimberk myslet v Dortmundu i na vítězství. Jenže zklamal a pak jen sledoval představení Jakuba Blaszczykowského, který zajistil Dortmundu pohodlné vítězství.

Od samotného začátku bylo jasné, kdo se stane mužem zápasu. V páté minutě utekl Jakub Blaszczykowski na pravé straně obraně soupeře a ještě vylepšoval situaci přihrávkou na krajana Lewandowského, toho ale dobře atakoval jeden z obránců Norimberku, pročež se útočník BVB neprosadil.

Borussia hned od prvních sekund potvrzovala roli favorita, prvních deset patnáct minut vymýšlela jednu akci za druhou a soupeře nenechala na pochybách, že si všechny body nechá doma.

Poprvé udeřila paradoxně v momentě, kdy její tlak na chvilí ustál. Lukasz Piszczek utekl obráncům, a když ucítil na zádech Gebharta, upadl. Rozhodčí mu jeho pád uvěřil a odpískal přinejmenším velmi spornou penaltu.

Kuba Blaszczykowski s výrokem sudího nepolemizoval, jenom si postavil balon a zkušeně proměnil. Za tři minuty položeného soupeře dorazil druhým gólem. Mario Götze se uvolnil na pravé straně a poslal do šestnáctky dokonalý přázemní centr, který Blaszczykowski lehce uklidil do odkryté branky.

V tu chvíli by se ve fotbalistech hostů asi krve nedořezal, hlavně Tomáš Pekhart se musel cítit hrozně. Jen pár desítek vteřin před prvním gólem Dortmundu si totiž parádně naběhl na Felnerův centr, ale ve stoprocentní šanci hlavou trefil jen brankáře Weidenfellera. Kdyby tehdy proměnil, zápas by se vyvíjel úplně jinak.

Takhle hráli domácí v naprosté pohodě, drželi balon a vymýšleli další šance, Norimberk do ničeho nepouštěli. Jürgen Klopp daroval Nurimu Sahinovi o deset minut více než v minulém kole, za jeho působení na hřišti přidali Dortmundští třetí gól.

Santana parádně vyslal Reuse, který místo střely vybídl Lewandowského, jehož nechytatelná dělovka uzavřela gólový účet. Polský útočník měl po Sahinově centru ještě jednu dobrou hlavičku, ale Schäfer čtvrtý gól nepřipustil. Borussia vyhrála i druhé jarní utkání, skóre 8:0 vypovídá o mnohém.

Borussia Dortmund 3:0 (2:0) 1. FC Norimberk

Branky: 18. (pen.), 21. Blaszczykowski, 88. Lewandowski