Zpět na » 1. Bundesliga » Mönchengladbach našel nového Reuse: Patricka Herrmanna

1. Bundesliga - Mönchengladbach našel nového Reuse: Patricka Herrmanna

Mönchengladbach našel nového Reuse: Patricka Herrmanna © ran.de - Patrick Herrmann

1

Líbilo se

16.11. - Marco Reus sice svým odchodem naplnil pokladnu Borussie Mönchengladbach sedmnácti miliony eur, ale odnesl si více, než si Hříbata dokázala připustit. Drahá posila Luuk de Jong ho nahradit nedokázala, naštěstí však trenér Lucien Favre potvrdil, že je nefalšovaným kouzelníkem: vyčaroval nového Reuse!

V úvodních kolech nové sezony se Borussia Mönchengladbach více než na získávání bodů soustředila na to, jak nahradit odchod Reuse. Jistě, o body šlo až v první řadě, ale bez nejlepšího hráče mužstva Gladbachu je prostě získávat nešlo. Reus nebyl jen citelným odchodem, pro svůj tým znamenal tolik, jako nikdo jiný pro žádné bundesligové mužstvo. Bez něj Hříbata jako kdyby hrála jinou ligu, ne-li jiný sport.

Po létě to na papíře Luciena Favreho nevypadalo špatně, útočné duo měl tvořit Mike Hanke, excelentní Reusův parťák, a Luuk de Jong, neomylný střelec Twente Enschede. Jenže ukázalo se, že když parťák ztratí parťáka a když se neomylný střelec mýlí, funguje to špatně.

Favre proto začal experimentovat s de Camargem nebo mladým Hrgotou, zkoušel i rozestavení 4-2-3-1, ale zlepšení nepřicházelo. A tak se vrátil ke kořenům a zkusil nečekané - Mike Hanke a Patrick Herrmann. Herrmann je, stejně jako býval Reus, velkou borussijskou nadějí, stejně jako on je původním povoláním pravý záložník, je rychlý, technický výborně vybavený a dává hodně gólů.

"Samozřejmě jsem jiným typem hráčem než Marco Reus," tvrdí Herrmann, ale společných znaků mají víc než dost. Proti Fürthu si Herrmann s Hankem rozuměli výborně, předvedli nejlepší ofenzivní výkon Gladbachu a ze čtyř gólů vymysleli tři.

Není to žádná náhoda, že společně válí skoro jako Reus s Hankem v minulé sezoně, Mike Hanke je totiž hodně specifickým útočníkem. S trochou nadsázky se dá říct, že je nejlepším forvardem na světě, který nedává góly. Hanke je výborný do kombinace, umí podržet míč stejně dobře jako nezištně přihrát, dokáže vybojovat míč i efektivně napadat. V momentě, kdy na něj tlačíte, ať dá branku, nikdy se netrefí, ale jakmile se dostane do pohody a se svými útočnými kolegy si rozumí, začne střílet.

V Gladbachu doufali, že spolupráce s de Jongem mu půjde k duhu podobně jako v případě Reuse, jenže Hanke si na nového kolegu neuměl zvyknout. De Jong je typickým kanonýrem, do vápna, moc nekombinuje, kdežto Hanke potřebuje pohyb, rotaci, parťáka se zdviženou hlavou a rychlýma nohama. Tohle měl v Reusovi a tohle má v Herrmannovi.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
gaffr - 22.11. Odpovědět

sportovní sázení, kvalitní informace
info zde:

http://gaste.iprostor.cz/

gaffr
gaffr - 19.11. Odpovědět

sportovní sázení, kvalitní info

http://bone.bloger.cz/

gaffr
Tymo - 18.11. Odpovědět

No já nwm jak to ti němci dělají ale mají další talent jako hrom !!

Tymo
Reklama
Reklama
Nejnovější články