Zpět na » 1. Bundesliga » Luxusní problém Schalke: Kam s Farfánem? A Afellayem?

1. Bundesliga - Luxusní problém Schalke: Kam s Farfánem? A Afellayem?

Luxusní problém Schalke: Kam s Farfánem? A Afellayem? © kicker.de - Lewis Holtby, Julian Draxler a Ibrahim Afellay

1

Líbilo se

19.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Na hrotu Huntelaar, ale pod ním? Na tři ofenzivní místa v záloze se tlačí sedm kvalitních borců a často tak nezbývá prostor pro světoznámé a pekelně drahé borce Jeffersona Farfána a Ibrahima Afellaye. Je možné najít posty pro všechny?

Schalke 04 je jedním z nejstálejších týmů německé Bundesligy. Ať vylétl Stuttgart nebo Wolfsburg, ať hrál Dortmund dole nebo nahoře, ať vyhrával Bayern tituly nebo končil mimo bednu, Bundesliga měla stále jednu stálici: Schalke na prvních místech tabulky. Od sezony 2004/05 se krom dvou výjimek Königsblauen vždycky umístili mezi čtyřmi nejlepšími týmy německé ligy.

Huub Stevens, protřelý kouč Schalke, ví, že pokud chce v zavedeném rytmu tancovat i na další písničky, musí mít k dispozici velký počet tanečníků. Když jeden spadne, rychle ho nahradí druhý. Pokud ale nepadá (čti nezraní se nebo neztratí formu) nikdo, pak sedí na lavičce mimo parket hodně nespokojených mužů.

Všechny čtyři zápasy Bundesligy nebo Ligy mistrů, které Schalke letos odehrálo, nastoupil v základní sestavě na postu jednoho ze tří útočných záložníků jen jeden borec - Lewis Holtby. Blonďatý mladík se loni přeučoval na defenzivního tvůrce hry, ale po odchodu Raúla se vrátil na svou oblíbenou pozici pod hrotem. Tenhle post mu sedí mnohem lépe, je jasným tahounem modrých.

Nalevo většinou hrává Julian Draxler, který zítra oslaví devatenáctileté narozeniny. Bundesligu hraje už třetím rokem, Jogi Löw ho zkouší v reprezentaci, to asi dostatečně mluví o jeho schopnostech. Kdo viděl jeho famózní trefu v zápase s Fürthem, asi moc dobře rozumí Stevensovi, že ho staví skoro do všech zápasů od začátku.

Pak už zbývá jenom jedno místo na pravé straně zálohy a o něj se pere Ibrahim Afellay a Jefferson Farfán. Mnohem lépe hraje Peruánec, ale kmenový hráč Barcelony se teprve rozkoukává v novém angažmá. Některé záchvěvy napovídají o tom, že může být hodně platným mužem, potřeboval by se však více rozehrát.

To půjde jen těžko, na svou šanci totiž čekají i další. Tranquilo Barnetta v lize střídá na posledních pár minut, od začátku hrál jen naposledy v Lize mistrů. Finský gólový diblík Teemu Pukki nedostal šanci ještě ani na minutu, Chinedu Obasi je prozatím zraněný.

Reálně tak existují dvě možnosti, jak by mohl Farfán s Afellayem hrát najedou. Buďto opomenout Juliana Draxlera, ale to by byl Stevens sám proti sobě, nebo posunout Holtbyho na post defenzivního záložníka. V tomhle případě by ale musel ven jeden z dvojice velmi kvalitně hrajících štítových středopolařů Jones - Neustädter, obranné povinnosti by navíc nešly pod nos ani Holtbymu.

Afellay s Farfánem proto musí hrát, jak nejlépe umí, a doufat, že budou za snahu odměněni. To je pro trenéra ráj, nebo ne?

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
bastt - 24.09. Odpovědět

sportovní sázení, kvalitní info

http://bone.bloger.cz/

bastt
Tymo - 21.09. Odpovědět

to jsou záviděníhodné starosti

Tymo
Reklama
Anketa

Jak by měl Stevens vyřešit svůj problém?

Farfán - Holtby - Draxler (17)

Farfán - Holtby - Draxler 23,0%

Afellay - Holtby - Draxler (4)

Afellay - Holtby - Draxler 5,4%

Farfán - Holtby - Afellay (31)

Farfán - Holtby - Afellay 41,9%

Farfán - Draxler - Afellay, Holtby defenzivně (14)

Farfán - Draxler - Afellay, Holtby defenzivně 18,9%

střídat všechny varianty (8)

střídat všechny varianty 10,8%
Celkový počet hlasů: 74
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články