Zpět na » 1. Bundesliga » Do semifinále jde Schalke a Bayern

1. Bundesliga - Do semifinále jde Schalke a Bayern

0

21.07. - Ve čtvrtfinále Premier-Ligapokalu zvítězilo Schalke nad Karslruhe a Bayern nad Brémy a postoupili do další fáze. V úterý se utká Norimberk se Schalke a ve středu Stuttgart s Bayernem.

V prvním utkání byl favoritem vicemistr ze Schalke. Nastoupil s velice silnou sestavou, z hráčů, kteří nastupují pravidelně v základní sestavě, chyběl brazilský pravý bek Rafinha a hrotový útočník Kuranyi. Na pravé straně obrany zaskočil Boenisch, do středu útoku se posunul Halil Altintop.

Lépe ale začal nováček, od úvodního hvizdu hrál aktivněji, výše napadal a rychleji kombinoval. Hned v šesté minutě fauloval v pokutovém území Bordon a Karlsruhe kopalo penaltu. Míč si postavil ofenzivní záložník Tamas Hajnal, ale jeho nepříliš povedenou střelu vyrazil gólman Neuer.

Počáteční převaha KSC pomalu slábla a zápas se vyrovnával. Zhruba od dvacáté minuty už dominovalo Schalke, které působilo mnohem sehraněji. Vždyť jediným novicem v modrém dresu byl Ivan Rakitic, který hrál na pozici, kde v minulých sezonách nastupoval Lincoln. Svým výkonem vyloženě nezkamal, ale Brazilcovým dovednostem se nevyrovnal. Ze hřiště odešel v 64. minutě.

Jedinou branku zápasu vstřelil deset minut před přestávkou Halil Altintop. Míč vyvezl brazilský stoper Bordon, který jako tradičně patřil k nejlepším na hřišti. Jeho kolmý pas nešťastně prodloužil střední obránce Karlsruhe Eggimann a Peter Lövenkrands se řítil sám na brankáře Millera. Pětadvacetiletý gólman sice včasným vyběhnutím zamezil Dánovi ve skórování, míč se ale dostal k Altintopovi, který měl před sebou už jen prázdnou branku - 1:0.

Na konci poločasu se ještě Karlsruher SC snažil vyrovnat, ale ve velké šanci zklamal smolař zápasu Hajnal i o pár chvil později Iashvili.

V druhé půli Schalke zkušeně kontrolovalo hru, kombinovalo daleko od své brány a nepouštělo úřadujícího vítěze 2. Bundesligy do šancí. Několikrát bylo rušno spíše před Millerovou svatyní, největší zásluhu na tom měl Lövenkrands a Altintop. Trenér Karlsruhe Edmund Becker ještě poslal do hry další dva útočníky Timma a Freise. Ti sice hru trochu oživili, vyrovnat však nedokázali. Schalke tedy postoupilo do úterního semifinále, ve kterém narazí na 1. FC Norimberk.

FC Schalke 04 - Karlsruher SC 1:0 (1:0)

Schalke: Neuer - Boenisch, Bordon, Krstajic, Pander - F. Ernst, Rakitic (64. Azaouagh), Kobiashvili - Asamoah (77. Bajramovic), Halil Altintop (85. Jones), Lövenkrands

Karlsruhe: M. Miller - Görlitz, Franz, Eggimann, Eichner - Aduobe (70. Staffeldt), Hajnal, Mutzel (79. Freis) - Iashvili (62. Timm), Kapllani, Carnell

Branky: 35. Halil Altintop

Žluté karty: Rakitic - Hajnal

Diváci: 35 000

Ve večerním čtvrtfinále se potkal Werder Brémy a Bayern Mnichov, který v letní přestávce vydal nejvíce peněz na posily a přivedl nejzvučnější jména.

Brémy nepostavily nejsilnější sestavu, v obraně chyběl stoper Naldo, v záloze driblér Diego a v útoku nastoupil vedle Rosenberga místo obvyklého Almeidy nebo Hunta mladíček Schindler. Bayernu chyběli zranění Sagnol a Toni, z nových hráčů se představil Marcell Jansen, Hamit Altintop, Franck Ribery, Miroslav Klose i straronová posila Zé Roberto.

Zatímco Brémy nastoupily v tradičním rozestavení 4-4-2, Bayern překvapil pětičlennou zálohou a vysunutým hrotem Klosem. Alintop, a hlavně Schweinsteiger s Riberym ale Kloseho v útoku vydatně podporovali, takže se bývalý brémský kanonýr necítil vpředu osamocen.

Začátek vyšel lépe zeleným, když Borowski vyslal napravo volného Fritze, ten měl hodně času odcentrovat, Kahn sice první střelu vyrazil, ale míč se odrazil pouze k Borowskemu, který nedal ležícímu Kahnovi sebemenší šanci. V deváté minutě tedy Werder vedl 1:0.

Ve 24. minutě vyrovnal po zaváhání obrany hlavou Schweinsteiger. Od té doby už střílel pouze Bayern a prosazovaly se jen jeho nové posily. Za tři minuty totiž otočil skóre Altintop. Na jeho branku mu nahrávala hvězda zápasu Ribery.

Francouzský štírek v zápase ukázal, že se 25 milionu eur, které za něj Bayern zaplatil, skutečně vyplácejí. Deset minut před poločasem zvýšil po příhře Jansena na 3:1 a v 54. minutě uzavřel skóre gólem na 4:1. Poslední trefu mu připravil Miroslav Klose. Odveta za minulé finále Ligapokalu se tedy Bayernu podařila náramně.

Semifinále Stuttgart - Bayern se uskuteční na hřišti úřadujícího mistra ve středu.

Werder Brémy - Bayern Mnichov 1:4 (1:3)

Brémy: Wiese - C. Fritz, Baumann, Mertesacker, Womé - Vranjes (46. Schulz), Frings (75. Löning), Borowski, L. Andreasen (75. Niemeyer) - Rosenberg, Schindler

Bayern: Kahn - Lahm, Demichelis, Lucio, Jansen - van Bommel (67. Ottl), Zé Roberto - Hamit Altintop, Schweinsteiger (85. Lell), Ribery (81. Wagner) - Klose

Branky: 9. Borowski - 24. Schweinsteiger, 27. Hamit Altintop, 35. Ribery, 54. Ribery

Žluté karty: Andreasen, Schulz - Kahn

Diváci: 51 000