Zpět na » 1. Bundesliga » Petržela přestoupil do Augsburgu

1. Bundesliga - Petržela přestoupil do Augsburgu

Petržela přestoupil do Augsburgu © uefa.com - Milan Petržela

3

Líbilo se

03.07. - V 29 letech se Milanu Petrželovi poprvé podařilo získat zahraniční angažmá. Přestupem do Bundesligy si splnil sen, navíc nejde do úplně cizího prostředí, v klubu působí i další Čech, ofenzivní středopolař Jan Morávek.

"Měli jsme s Milanem gentlemanskou dohodu, že v případě zajímavé nabídky pro něj i klub mu Viktoria nebude v odchodu bránit. V zimě jsme se přes několik nabídek dohodli na jeho setrvání v kádru, aby Plzni pomohl vybojovat také pro další ročník evropské poháry, nyní jsme mu dali zelenou v cestě za další sportovní výzvou," řekl generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Pro rychlonohé křídlo by mohl být klub z Augsburgu ideálním místem na započetí zahraniční kariéry. V devětadvaceti letech má dostatek zkušeností na to, aby zvládl boj o post v základní sestavě.

Pertžela byl v klubu na prohlídce minulý týden, setkal se i s mladým trenérem Markusem Weinzierlem, který FCA od nové sezony vede. "Měl jsem z přijetí výborný pocit, krátce jsem měl možnost setkat se s trenérem, který mi už popisoval, jakým systémem tým hraje," prohlásil Petržela s tím, že hrát Bundesligu bylo vždycky jeho snem.

Přestupová částka za člena reprezentačního kádru České republiky nebyla zveřejněna, měla by se pohybovat těsně pod hranicí dvou milionů eur.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
dosee - 08.07. Odpovědět

sázení, kvalitní info

http://gase.iprostor.cz/

dosee
sukino - 07.07. Odpovědět

bych neřekl, že mu je 29 teda...

sukino
Reklama
Reklama
Nejnovější články