Zpět na » 1. Bundesliga » BVB hlásí čtvrtou posilu: přichází útočník Schieber

1. Bundesliga - BVB hlásí čtvrtou posilu: přichází útočník Schieber

BVB hlásí čtvrtou posilu: přichází útočník Schieber © abendblatt.de - Julian Schieber

0

21.06. - Ve 28. kole uplynulého ročníku Bundesligy si Julian Schiber vykopal výborné angažmá. V divokém zápase Borussie se Stuttgartem, který skončil 4:4, dal dvě branky VfB a výrazně na sebe v Dortmundu upozornil. Po necelých třech měsících tam přestupuje.

Nebyla to pro Schiebera úplně ideální sezona. Ve 23 letech už měl konečně ukázat, že má na to, aby hrál za Stuttgart Bundesligu pravidelně. V základu byl jen desetkrát, osmkrát nastoupil jako střídající hráč a v 16 případech do boje vůbec nezasáhl.

To se pak není co divit, že přestože za ním jde pověst solidního střelce, trefil se jen třikrát. Jednou proti Leverkusenu a dvakrát pak v nejlepším svém zápase ročníku.

To hrál Stuttgart v Dortmundu, Schieber měl roli levého křídla. Borussia sedmdesát minut jednoznačně dominovala, ale v koncovce se nedokázala prosadit jako obvykle, a tak vedla jen 2:0. Poslední dvacetiminutovka se pak zvrhla v gólové hody.

Ibiševič snížil, aby pak Schieber během tří minut dvěma góly dokonale otočil skóre ve prospěch Stuttgartu. Poprvé si pohrál s Piszczekem, Hummelsem i brankářem Weidenfellerem, podruhé propálil levačkou všechno, co mu stálo v cestě.

Tenhle moment si v Borussii dobře zapamatovali a po sezoně se rozhodli, že Schiebera ze Stuttgartu vykoupí. Vzhledem k tomu, že odešel střelec Barrios, potřebovala Borussia k Lewandowskému jiného kvalitního útočníka jako náhradu.

Cena nebyla oficiálně zveřejněna, mluví se o šesti milionech eur. Schieber je po Reusovi a defenzivních záložnících Bittencourtovi a Kirchovi čtvrtou posilou BVB tohoto léta.

Video zápasu Dortmund - Stuttgart 4:4