Zpět na » 1. Bundesliga » Německý svaz zkoumá baráž, kontumovat se nejspíš nebude

1. Bundesliga - Německý svaz zkoumá baráž, kontumovat se nejspíš nebude

Německý svaz zkoumá baráž, kontumovat se nejspíš nebude © wn.com - Fanoušci na trávníku při odvetě baráže Fortuna Düsseldorf - Hertha BSC

0

16.05. - Přestože je Německý fotbalový svaz proslulý svou přísností k extempore diváků, ke kontumaci baráže s největší pravděpodobností nedojde. Už proto, že bez viny během zápasu nebyli ani hostující fanoušci Herthy. Vysoké pokutě a zápasech před prázdnými tribunami se ale Düsseldorf zřejme nevyhne.

Odvetný zápas, který skončil 2:2, byl dvakrát přerušen. Nejprve po druhém gólu domácích na 2:1 zhruba na pět minut, kdy příznivci hostů zaházeli hřiště světlicemi. Podruhé pak minutu a půl před koncem sedmiminutového nastavení, kdy na hřiště vtrhly slavící davy domácích fanoušků. Pokračovalo se až po více než dvaceti minutách. Více zde.

"Naše komise už začala vyšetřování," ujišťuje ve svém prohlášení německý svaz spolu s vedením Bundesligy. "Sledovali jsme nepokoje při zápase s velkým rozladěním a starostí. Podobné nezodpovědné chování, které ohrožuje zdraví mnoha pokojných fanoušků, nesmí být tolerováno a musí být tvrdě potrestáno," zní dále z prohlášení.

Hertha Berlín, která nakonec z Bundesligy sestupuje, po dvacetiminutovém přerušení původně nechtěla na hřiště nastoupit, protože se její hráči báli o své životy. Proto klub vznesl stížnost. "Museli jsme ten zápas dohrát, abychom ještě neeskalovali napětí, ale se sportem to už nemělo nic společného," uvedl manažer klubu a bývalý kanonýr Herthy Michael Preetz.