Zpět na » 1. Bundesliga » Šílená baráž: Hertha spadla, nastavovalo se 30 minut

1. Bundesliga - Šílená baráž: Hertha spadla, nastavovalo se 30 minut

Šílená baráž: Hertha spadla, nastavovalo se 30 minut © flickr.com - Fanoušci Fortuny Düsseldorf

0

15.05. - AKTUALIZOVÁNO Jednu minutu byla Fortuna Düsseldorf od postupu do Bundesligy, jednu minutu byla Hertha od sestupu. Potřebovala dát gól, místo toho vtrhli na trávník domáci fanoušci Fortuny a zápas byl přerušen. Dohrál se až po třiceti minutách, Hubníkovi a spol. se rozhodující gól vstřelit nepodařilo a spadli.

Fortuna Düsseldorf měla parádně nakročeno k postupu. V Berlíně vyhrála 2:1, doma hrála minutu před koncem 2:2, soupeř navíc hrál v oslabení bez vyloučeného Ben-Hatiry.

Pak nedal Jovanovič velkou šanci a fandové, zřejmě v domnění, že byl odpískán konec, vtrhli na hrací plochu. Hráči a rozhodčí se schovali do útrob stadionu, fanoušci se po upozornění hlasatele vraceli na tribuny, což trvalo několik minut.

Zkušený sudí Stark a fotbalisté Fortuny se po vyklizení hrací plochy vrátili na hřiště, jenže hráči Herthy návrat odmítali. Hrát se rozhodně dalo, i když v netradičních podmínkách s fanoušky kolem hřiště, hosté spíše kalkulovali s kontumací nebo opakováním zápasu.

U vedení svazu by jim odmítnutí pokračovat jistě neprošlo, čehož si byli dobře vědomi, proto přišli zpět a pokusili se situaci zachránit. Za dvě minuty, které Stark vyměřil jako zbylé, si ale Hertha nevypracovala žádnou šanci a jde dolů.

Čisté svědomí nemá český reprezentační obránce Roman Hubník, který se hned po dvaceti vteřinách odvety nechal obelstit Beisterem, jehož následná dalekonosná rána otevřela skóre. Ben-Hatira srovnal, ale pak se nechal zbytečně vyloučit a s Herthou, která potřebovala vyhrát, to vypadalo zle.

Zvlášť když si po centru zleva naběhl za Hubníka Jovanovič a znovu vrátil Düsseldorfu vedení. Zápas, který několikrát narušili fanoušci obou táborů, ale přinesl novou zápletku v 85. minutě. Ramos našel Raffaela a ten tvrdou ranou vrátil hostům Bundesligu na dosah. Stačil jediný gól, navíc sudí nastavil sedm minut.

Branka už nepadla, zato bylo pořádně živo. Místo dvaceti fotbalistů pobíhaly po trávníku stovky fanoušků. Düsseldorf slaví postup do 1. Bundesligy, ale všechny peníze by za oslavy utratit neměl. Zanedlouho může očekávat pořádný flastr za nedostatečnou pořadatelskou službu. S tímhle se německý svaz nikdy nemazal.

Fortuna Düsseldorf - Hertha BSC 2:2 (1:1)

První zápas 2:1, vítězem baráže je Düsseldorf

Branky: 1. Beister, 59. Jovanovič - 22. Ben-Hatira, 85. Raffael