Zpět na » 1. Bundesliga » Drobný: Chtěl jsem zůstat v Bundeslize

1. Bundesliga - Drobný: Chtěl jsem zůstat v Bundeslize

0

Líbilo se

13.07. - Jaroslav Drobný, nová posila Herthy, poskytl pro oficiální web klubu rozhovor, ve kterém poodhlauje, jaké má vztahy s dlouhodobou jedničkou Fiedlerem i proč upřednostnil nabídku Herthy před skotským gigantem Celticem.

Český brankář byl na prvních trénincích v Herthě nejvíce překvapen, jak spolu gólmani spolupracují při zdokonalování svých předností i odstraňování slabin.

Pane Drobný, do Berlína jste přišel teprve před několika týdny. Jaké jsou zatím vaše dojmy?

Velice dobré. Město je opravdu nádherné a i v klubu to šlape, jak má.

Co si myslíte o vašem novém týmu?

Hertha má v kádru hodně dobré fotbalisty. Minulou sezonu hrála skvěle v první polovině soutěže, ale potom se něco stalo a zadrhla se. Musíme v příštím ročníku dělat vše pro to, abychom dopadli co nejlépe.

Měl jste nabídku i z Celticu Glasgow. Proč jste se rozhodl pro Herthu?

Za každou cenu jsem chtěl zůstat v Bundeslize. Skotská liga není tak vyrovnaná, tady musíte každý zápas dokazovat, že na to máte. Navíc Hertha o mě měla obrovský zájem.

Vaší největší konkurencí v brance je dlouhodobá jednička BSC Christian Fiedler. Jaký je mezi vámi vztah a vůbec jak jste spokojen i s trenéry brankářů?

Daří se nám skvěle. Trénink zde je mírně odlišný od klubů, ve kterých jsem působil dříve, ale zvládám to. Enver Maric byl vynikající gólman a nyní je neméně dobrý brankářský kouč. Christian Fiedler a já jsme dobří kolegové a pracujeme společně.

Není trochu divný pocit, že možná vytlačíte z branky Fiedlera, který už v mužstvu působí na pozici jedničky velice dlouho?

Tohle na mě nemůže mít vliv. Jsme oba profesionálové, Christian to vidí stejně. On je skutečně dobrý gólman a mezi námi to bude kvalitní a férový souboj.

Jakub Sitek / herthabsc.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články