Zpět na » 1. Bundesliga » Pekhart vypadne ze základní sestavy. Na jak dlouho?

1. Bundesliga - Pekhart vypadne ze základní sestavy. Na jak dlouho?

Pekhart vypadne ze základní sestavy. Na jak dlouho? © welt.de - Tomáš Pekhart

2

Líbilo se

06.03. - Zdá se to jako prokletí českých útočníků v Bundeslize. Po výborném začátku přichází tvrdé procitnutí, vytrácí se střelecká forma a po ní i sám hráč ze základní sestavy. Tomáš Pekhart příští kolo nehraje, vrátí se pak zpět?

Tomáš Pekhart je v poslední době druhým velmi nadějným českým útočníkem, který přerostl Gambrinus ligu a postoupil do Bundesligy, kde se rychle uchytil v základní sestavě a začal střílet góly. Podobný osud potkal před čtyřmi lety i Martin Fenina, ale jeho případ naznačuje, ze začátek není vše.

Fenin dal hned v prvním zápase hattrick, v dalším utkání vstřelil vítězný gól a kdekdo mu prorokoval úžasnou kariéru. Jenže pak se čtrnáct kol netrefil, začal se více starat o mimofotbalové záležitosti a postupně vypadl ze sestavy Frankfurtu.

Jeho pouť by měla být varováním pro podobně talentovaného Pekharta, který také vlétl do Bundesligy jako uragán a trefil se v prvním i druhém startu za Norimberk. Po sedmi zápasech měl rodák ze Sušic na svém kontě tři góly a tři asistence a kouč Hecking si jej nemohl vynachválit.

Pak ale jako když utne. Sedmizápasový půst zřejmě poznamenal sebevědomí druhého nejlepšího střelce loňského ročníku české nejvyšší soutěže. Nedostával se tolik do šancí, nebyl tak nebezpečný jako zkraje sezony a ve třetím jarním kole ho kouč poprvé nenasadil do základní sestavy.

Po zimě není Pekhart v ideální formě, třikrát v sedmi zápasech dostal v hodnocení Kickeru (1-nejlepší, 6-nejhorší) hodně podprůměrnou známku 5, ani jednou si nevysloužil ani trojku. Pomoct mu mohl vítězný gól hlavou proti Kölnu, jenže i potom se na zlepšení čekalo marně.

V posledním kole dostal pátou žlutou kartu v probíhajícím ročníku Bundesligy, což znamená automatický stop na jeden zápas. Pekhartovi hraje do karet, že z hráčů schopných nastoupit na hrotu útoku se daří jen Essweinovi (nejčastěji hraje levé křídlo), ostatní konkurenti hrají ještě hůře. Ale pokud by se Bunjaku nebo Eigler v příštím zápase s Mainzem předvedl, mohly by Pekhartovi nastat těžké časy.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
btree - 09.03. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy

http://cospe.bloger.cz/

btree
Reklama
Reklama
Nejnovější články