Zpět na » 1. Bundesliga » Fandové Kölnu napadli autobus svých soků. Na dálnici

1. Bundesliga - Fandové Kölnu napadli autobus svých soků. Na dálnici

Fandové Kölnu napadli autobus svých soků. Na dálnici © wdr.de - Útok fanoušků Kölnu na autobus s příznivci Mönchengladbachu

0

Líbilo se

06.03. - Že fanoušci jednoho klubu napadnou fanoušky druhého, je ve fotbale jev poměrně obvyklý. Jenže v Německu se vše odehrálo nebezpečně na dálnici a navíc mezi kluby, které spolu ten den vůbec nehrály.

Tuto neděli se dohrávala dvě utkání 24. kola německé Bundesligy, Mönchengladbach hrál v Norimberku, Köln v Hoffenheimu. Časová prodleva mezi oběma zápasy byla dvě hodiny, ale někteří fandové Gladbachu se zdrželi a při návratu se jejich autobus potkal na dálnici A3 s osmi automobily fanoušků Kölnu.

Obě města leží blízko sebe, rivalita je velká a Köln navíc může Borussii jen závidět její skvěle postavení v tabulce. Když to nejde na hřišti, půjde to aspoň na dálnici, řekla si zřejmě autokolona fandů Kolína nad Rýnem a pustila se nebezpečného manévru.

Sedmdesát kilometrů autobus naháněla, až ho riskantně donutila zastavit na jednom z odpočívadel. Tam vzali fanoušci Podolského a spol. dlažební kostky a zaútočili takovou silou, že na autokaru vznikly škody přesahující 600 tisíc českých korun.

Fanouškům Mönchengladbachu se naštěstí podařilo po chvíli i s rozbitým vozidlem ujet a jako zázrakem nebyl nikdo zraněn. Celý incident ale bude mít dohru u civilního soudu.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články