Zpět na » 1. Bundesliga » Stuttgart chce získat Lakiče

1. Bundesliga - Stuttgart chce získat Lakiče

Stuttgart chce získat Lakiče © FotbalPortal.cz -

0

Líbilo se

02.01. - V Německu nezapomněli na to, jak umí Srdjan Lakič střílet. Chorvatský reprezentant sice nepadl do noty Magathovi, který ho ve Wolfsburgu nechává vysedávat na lavičce, ale jeho kvality lákají jiné kluby Bundesligy. Největší zájem mají ve Stuttgartu, kde mají s útočníky jistý problém.

V loňské sezoně byl Srdjan Lakič skoro jediným, kdo uměl v Kaiserslauternu kvalitně zakončit. V týmu, jehož cílem byla záchrana, která se nakonec povedla, dokázal dát ve 31 zápasech 16 branek.

Po přestupu do Wolfsburgu měla jít jeho kariéra vzhůru, s lepšími spoluhráči mělo být ještě více gólů. Jenomže celé mužstvo hrálo špatně a Lakič se svezl. Šance, které od trenéra Magatha dostal, nevyužil, nedal jediný gól a pak přišlo zranění. Chytil se jeho krajan Mandžukič, začalo se hrát na jediného hrota a Lakič proto upadl v nemilost.

Magath dopředu deklaroval, že v zimě přijdou velké změny, někteří hráči už přišli a je logické, že někdo musí odejít. Lakič nemá zrovna nejlevnější smlouvu, navíc je o něj zájem, takže je dost pravděpodobné, že vedení jeho odchodu bránit nebude.

Lakiče by moc rád ve svém mužstvu viděl trenér Stuttgartu Bruno Labbadia, který se svými útočníky vůbec není spokojen. Cacau hraje pod své možnosti, Pogrebnyak sev klubu neprosadil nikdy a u mladého Schiebera je otázka, jestli vůbec na Bundesligu má. Střelecky tak tým musí táhnout produktivní útočný záložník Martin Harnik.

VfB potřebuje útočníka, který umí hrát i zády k brance, a to Lakič splňuje dokonale. Proto by to byla ideální posila, bude však záležet, na kolik peněz si Wolfsburg bude svého forvarda cenit.

Stuttgart nějaké peníze získá, protože se nejpozději v létě chystá rozloučit s triem velmi nadprůměrně vydělávajících hráčů. Odejde útočník Pavel Pogrebnyak, jehož angažování bylo krokem vedle, obránce Khalid Boulahrouz, který si svoje odehraje vždycky, ale v obraně se mu minimálně vyrovnají mnohem levnější spoluhráči, a taky Arthur Boka.

Ten je sice schopen nastoupit na obou krajích obrany, jenže kvalita dost pokulhává a Stuttgart už si vyhlédl levnější alternativy. Nalevo bude hrát japonský mládežnický reprezentant Gotoku Sakai a pravou stranu by měla obsadit vycházející hvězda Timothy Chandler, kterou se VfB pokouší koupit z Norimberku. Ještě s Lakičem by měl doplnit letos nad očekávání dobře hrající mužstvo Stuttgartu a pokusit se ho protáhnout do pohárové Evropy. V polovině chybí jen čtyři body.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
cupes - 04.01. Odpovědět

fantastické zápasy

http://gase.iprostor.cz/

cupes

Vypadá jak zubatější Messi :D

Brain3223
Reklama
Reklama
Nejnovější články