Zpět na » 1. Bundesliga » Morávek odchází na hostování do Augsburgu

1. Bundesliga - Morávek odchází na hostování do Augsburgu

Morávek odchází na hostování do Augsburgu © schalke04.de - Jan Morávek

0

Líbilo se

31.12. - Dobrá zpráva pro českou reprezentaci. Jeden z nejnadějnějších záložníků národního mužstva Jan Morávek na půl roku opouští Schalke, kde se jen velmi těžko prosazoval, a bude hostovat v Augsburgu.

Odchovanec pražských Bohemians se v konkurenci Raúla, Farfána, Jurada, Draxlera, Pukkiho a dalších jen těžko prosazoval na jedno ze tří ofenzivních míst v záložní řadě Schalke. Za celý půlrok nastoupil jen do šesti zápasů Bundesligy, a tak se přirozeně začalo mluvit o odchodu.

Jenže trenér S04 Huub Stevens nechtěl o propuštění málo vytěžovaného záložníka ani slyšet. Mužstvo bojuje na třech frontách a bude potřebovat široký kádr. Pak ale přišel na hostování křídelník Chinedu Obasi a Morávkovi se tak otevřela cesta jinam.

S nabídkou hned přišel FC Augsburg, letošní nováček, který měl o Morávkovy služby zájem už na začátku roku. Kreativní středopolař bude mít v základní sestavě skoro jisté místo, Augsburg je totiž předposlední, přičemž potíže má hlavně v ofenzivní fázi.

S patnácti góly za sedmnáct kol je druhým nejhůře střílejícím celkem ligy, jenom Kaiserslautern dal méně branek. I pro Morávka by mělo být hostování vysvobozením, bez herní praxe by se totiž jen těžko vešel do 23 členného výběru, který bude Českou republiku reprezentovat na mistrovství Evropy.

Finanční okolnosti půlročního hostování nebyly zveřejněny, Augsburg nezískal opci na vykoupení hráče. V létě se tak Morávek zase bude hlásit v Schalke.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
cupes - 04.01. Odpovědět

fantastické zápasy

http://gase.iprostor.cz/

cupes
Tymo - 31.12. Odpovědět

Schal¨ke je na něc moc

Tymo

Když v Schalke dostal příležitost, tak se mi jeho výkony líbily, ale má tam konkurenci a musí se o svoje místo rvát

bohemak21
Reklama
Reklama
Nejnovější články