Zpět na » 1. Bundesliga » Nejlepší hráč náhradníkem? Ve Stuttgartu ano

1. Bundesliga - Nejlepší hráč náhradníkem? Ve Stuttgartu ano

Nejlepší hráč náhradníkem? Ve Stuttgartu ano © bundesligafanatic.com - Martin Harnik a Tamas Hajnal

2

Líbilo se

01.10. - Poslední týdny se Tamas Hajnal proměnil ze člena základní sestavy v čekajícího náhradníka. A když dostal šanci, byl nejlepší na hřišti. Zvláštní osud potkal maďarského špílmachra už loni a letos podivnosti pokračují.

Sympaťák z Maďarska nedorostl ani do 170 centimetrů, přesto se bez obtíží v Bundeslize chytil. Přes Kaiserslautern a Karslruhe se dostal do Dortmundu, kde byl přímým svědkem proměny průměrného mužstva nejvyšší německé soutěže v jeho mistra.

Jenže právě poslední fáze byla pro Hajnala velmi paradoxní. Všichni si užívali vítězné vlny, na které se Borussia vezla, jen Hajnal byl rozčarovaný. Sezonu předtím se totiž stal nepostradatelným mužem základní sestavy a v mistrovské sezoně si najednou nekopl. Za všechno mohly svalové potíže, které ho ho vyřadily ze hry v rozhodující moment, kdy se tvořila základní jedenáctka, a po uzdravení už se přes famózně hrající Kagawu, Götzeho, Sahina a spoustu dalších nedokázal dostat zpátky. Ani jako náhradník.

Zimní přestup do Stuttgartu byl přínosný pro všechny strany. Dortmund poslal pryč ne zrovna levného fotbalistu, který neměl místo v týmu, Stuttgart získal pod cenou ohromně kvalitní posilu a sám Hajnal ve VfB hrál, a to excelentně. Nastoupil ke dvanácti utkáním, jen v prvním jako střídající hráč, pak už vždy v základu. Dal tři branky, na čtyři přihrál a VfB měl parádního špílmachra.

Podle očekávání začal Hajnal v úvodní jedenáctce i tuto sezonu, jenže v prvních zápasech byl jako vyměněný, nedostával se tolik do hry a na jeho místo se začali tlačit jiní. V pátém kole už byl Maďar jen na lavičce a právě tehdy odstartovaly jeho výborné výkony.

Do utkání s Hannoverem naskočil půlhodinku před koncem, kdy VfB vedl 1:0, ale silný Hannover začínal mít navrch. Hajnal vzal osud utkání do svých rukou, přihrál na góly Kuzmanovičovi a Tascimu a zajistil pohodlnou výhru. I ve Freiburgu šel na hřiště za těsného vedení svého celku, i tam hru neskutečně oživil a i odtud si Stuttgart odvezl všechny body.

A poslední zápas s Kaiserslauternem? Hajnalovo představení. Hrál sice jenom díky tomu, že absentoval Kuzmanovič, působil sice na pozici zataženějšího středopolaře, která mu není úplně vlastní, ale přesto válel. Myslel, rozehrával a zase byl u obou gólů svého týmu. Jednou ustál tvrdý souboj a parádně rozehrál, podruhé si pohrál se dvěma bránícími hráči a výsledkem bylo zdvojnásobení vedení. Pomůže tohle všechno Hajnalovi do základní sestavy?

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Opravdu dobrej hráč snad zase bude hrát v základu

VfB Stuttgart
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články