Zpět na » 1. Bundesliga » Ligový pohár vyhrál Bayern

1. Bundesliga - Ligový pohár vyhrál Bayern

0

28.07. - Bayern Mnichov zvítězil ve finále Ligapokalu nad Schalke 1:0 a tuto trofej získal už pošesté v historii. Vzhledem k tomu, že se tato soutěž hrála teprve pojedenácté, je tento počinek vskutku famózní.

Oba týmy musely na cestě do finále vyhrát dva zápasy, Schalke postoupilo přes Karlsruhe a Norimberk, Bayern musel na své cestě zdolat Brémy a Stuttgart.

Schalke nastoupilo s plnou sestavou, uzdravil se dokonce i pravý obránce Rafinha. Se stejnou základní sestavou bude mužstvo nastupovat pravděpodobně i v Bundeslize.

To Bayern musel řešit mnoho problému a jejich složení zdaleka neodpovídalo ideálu. Riberyho nepustilo do zápasu zranění, van Bommela pro změnu disciplinární trest, který dostal za chování v semifinálovém zápase. Velice kombinovaná tedy byla hlavně záložní řada Mnichovanů. Hrála ve složení Lell, Ottl, Hamit Altintop, Zé Roberto, Sosa.

Na hrotu útoku operoval Miroslav Klose, který také vstřelil jedinou branku utkání. Ve 29. minutě využil nedorozumění mezi Neuerem a Krstajicem.

V první půli se jinak zrodily největší šance z přímých volných kopů. Na straně Schalke zahrozil Rakitic, v dresu Bayernu vystrašila Neuera levačka Zé Roberta.

V první 45minutovce měl navrch klub z Bavorska a pokračovalo to i po přestávce. Po třech minutách druhého poločasu střílel Lell z dvaceti metrů, o chvíli později zase vybídl k ráně Hamita Altintopa. Ĺ ance měli ale i hráči Schalke, Kevina Kuranyiho parádním zákrokem vychytal Oliver Kahn.

Obrovskou šanci pojistit vedení a vstřelit branku svým bývalým spoluhráčům měl ještě Hamit Altintop, ale jeho dobrá střela vedle vyběhnuvšího Neuera skončila na břevně.

Bayern nakonec vítězství uhájil, získal Ligový pohár a ukázal, že v následující sezoně bude určitě favoritem číslo jedna. Finálový zápas se velice povedl Luciovi a Zé Robertovi, na straně Schalke byli nejvíce vidět Marcelo Bordon a Ivan Rakitic.

FC Schalke 04 - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)

Schalke: Neuer - Rafinha (75. Westermann), Bordon, Krstajic, Pander - F. Ernst, Rakitic (66. Azaouagh), Kobiashvili - Halil Altintop, Kuranyi, Lövenkrands (58. Asamoah)

Bayern: Kahn - Lahm, Lucio, Demichelis, Jansen - Ottl, Zé Roberto - Lell (75. dos Santos), Hamit Altintop, Sosa - Klose (90. Wagner)

Branky: 29. Klose

Žluté karty: Krstajic, Halil Altnitop, Kobiashvili, Asamoah - Lucio, Zé Roberto

Diváci: 43 500