Zpět na » 1. Bundesliga » Hoffenheim koupil největšího talenta Zimbabwe

1. Bundesliga - Hoffenheim koupil největšího talenta Zimbabwe

Hoffenheim koupil největšího talenta Zimbabwe © skysports.com - Knowledge Musona

1

Líbilo se

29.07. - Jednadvacetiletý útočník z exotického Zimbabwe Knowledge Musona posílil kádr německého Hoffenheimu. Tenhle borec, který i přes mladý věk střílí za reprezentaci a výborně se prosadil také v jihoafrickém Kaizer Chiefs, si přestupem do Evropy splnil sen.

„Vždycky jsem snil o tom, že budu hrát v Evropě,“ prohlásil Musona. „Jsem velmi šťastný a těším se, až za Hoffenheim nastoupím. Udělám všechno, čeho jsem schopen, abych se co nejrychleji přizpůsobil životu v Německu i fotbalu v Bundeslize.“

„Sledovali jsme ho velmi dlouho jak na klubové, tak na reprezentační úrovni,“ popsal okolnosti transferu sportovní ředitel 1899 Ernst Tanner. „Tréninkový kemp byl pro nás příležitostí ho ještě lépe poznat po herní i osobnostní stránce. To, že jsme s ním podepsali dlouholetý kontrakt, dokazuje, že mu dáme hodně času, aby se ještě zlepšil.“

Slova chvály pro něj měl i hlavní trenér Hoffenheimu Holger Stanislawski. „Knowledge ještě vylepší naši útočnou sílu. Má teprve 21 let a už ukázal, že umí střílet branky za klub i za reprezentaci. Chceme s jeho potenciálem důsledně pracovat,“ naznačil Stanislawski, že s Musonou počítá do nejužšího kádru až za nějaký čas.

V dresu Zimbabwe odehrál 174 centimetrů vysoký útočník devět utkání a stihl dát čtyři branky, v Kaizer Chiefs dal za 49 utkání 20 gólů. Patnáct z nich přitom v posledním ročníku. Hodně pěkná bilance.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články