Zpět na » 1. Bundesliga » Představení BL klubů: VFB Stuttgart

1. Bundesliga - Představení BL klubů: VFB Stuttgart

Představení BL klubů: VFB Stuttgart © bundesliga.t-online.de -

1

Líbilo se

28.07. - V představování bundesligových klubů redakce FotbalPortal.cz pokračujeme týmem VFB Stuttgart. Také zde doufají, že nadcházející sezóna bude odrazovou pro další ročníky, obměna je nastartována.

VFB na tom nebyl po loňském podzimu moc dobře, k mužstvu přišel kouč Bruno Labbadia a ten dostal za úkol předělal tým tak, aby byl opět schopen bojovat o evropské poháry. "V klubu jsme se shodli všichni na tom, že musíme ještě hodně pracovat. Podzim nebyl špatný jen tak. Nikdo nesmí doufat, že po povedeném jaru nám nadcházející sezóna opět pošlape. Každý z hráčů ze sebe musí vydat maximum," prohlásil hlavní kouč Stuttgartu.

Hráčský kádr prošel obměnou. Z týmu odešla jedna z největších hvězd Christian Träsch, vedle něj jsou pryč také Degen, Elson, Marica nebo Didavi. Naopak velkou posilou by měl být dánský záložník Kvist a navrátilec z hostování Julian Schieber. Ten má za sebou skvělou sezónu v Norimberku a Labbadia s tímto talentovaným útočníkem rozhodně počítá.

Do Stuttgartu přišel také mexický stoper Maza, který by mohl nahradit dlouhodobě zraněného Delpierreho. O místo v sestavě se porve s Georgem Niedermeierem. Všichni v klubu také doufají, že duo Audel, Bah bude moci dlouhodobě trénovat a ne trávit čas na marodce.

Jako většina bundesligových mužstev, také Stuttgart se bude prezentovat v rozestavění 4-2-3-1. Chybět bude hodně univerzál Träsch, jeho pozici ve středu zálohy by měl převzít Kvist nebo zkušený Gentner. Až na obranu je obsazení postů prakticky dáno.

Prognóza: 25, 16 a 12. Tolik bodů získal Stuttgart v posledních 3 podzimnech. Pokud by to takhle mělo jít dál, bude VFB od začátku sezóny bojovat o záchranu. To samozřejmě nikdo v klubu nechce a všichni se budou snažit od prvního kola makat naplno. Pokud tak chtějí svěřenci kouče Labbadii hrát minimálně o střed tabulky, musí získávat body od prvních kol.

Přišli: Kvist (FC Kodaň), Maza (PSV Eindhoven), Traore (Augsburg), Schieber (návrat z hostování)

Odešli: Träsch (VFL Wolfsburg), Degen (konec hostování), Elson, Marica (konec smlouvy), Schipplock (Hoffenheim 1899), Funk (St. Pauli), Didavi (FC Norimberk)

Ideální sestava

Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články