Zpět na » 1. Bundesliga » Představení BL klubů: FC Augsburg

1. Bundesliga - Představení BL klubů: FC Augsburg

Představení BL klubů: FC Augsburg © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

25.07. - V představování bundesligových klubů Vám redakce FotbalPortal.cz nabízí absolutní nováčka v nejvyšší německé soutěži - FC Augsburg.

Doslova euforie propukla v Augsburgu po postupu tohoto klubu mezi německou fotbalovou elitu. Vedení klubu už hlásí také rekordní počet prodaných permanentek. Celkem jich klub už prodal 17 500, což je o deset tisíc více než kdykoliv předtím.

"Všechno je najednou větší. Budeme hrát na stadionech, kde bude 50 000 a více diváků. Musíme se připravit na obrovský skok. Fotbalově jsou rozdíly zejména v tempu, přepnutí z obrany na útok. Máme nejmenší rozpočet v soutěži, bude to velice těžké, ale my se chceme udržet," prohlásil trenér Josh Luhukay, který v posledních letech vedl např. bundesligový Gladbach.

V minulé sezóně hrál Augsburg v rozestavění 4-4-2 se dvěma velice ofenzivními křídly. Defenzíva ale i tak klapala, vždyt klub měl nejlepší obranu v soutěži a inkasoval jen sedmadvacetkrát. Této taktice však hlavní kouč věrný nezůstane. Luhukay sám řekl, že mužstvo musí být mnohem lépe organizované a více kompaktní, tomu by mělo pomoct rozestavění 4-2-3-1.

"Fotbalovou kvalitou moc zápasů nevyhrajeme, budeme si je muset hlavně ubojovat a pozorně odbránit." Nové rozestavění nahrává do karet hodně Danielu Baierovi. Bývalý fotbalista Wolfsburgu by měl dirigovat ofenzivní hru Augsburgu. Zajímavý bude boj o jediné místo útočníka, na které zatím nyní čeká šest hráčů. Zatím vede Nando Rafael, kterému na záda dýchá zkušený Michael Thurk.

Většina fanoušků však čeká na někoho jiného a to Lorenza Davidse. Čtyřiadvacetiletý synovec slavného Edgara Davidse přichází z Nijmegenu a měl by vyztužit záložní řadu. "Lorenzo je skvělý fotbalista i člověk. Jsem si jistý, že nám hodně pomůže. Jeho fotbalové dovednosti jsou na vynikající úrovni," prohlásil zkušený brankář Simon Jentzsch.

Prognóza: Optimismus Augsburgu je určitě správný. Na vlně euforie by se měl tým udržet co možná nejdéle a to by mohlo pomoct k důležitým bodům při boji o záchranu. Realné šance totiž na udržení moc velké nejsou. Pokud by Augsburg byl schopen ještě v zimě posílit zejména obranu o jednoho-dva zkušené borce, jeho naděje by výrazně vzrostly.

Přišli: Davids (NEC Nijmegen), Langkamp (SC Karlsruhe), Mölders (FSV Frankfurt), Kapllani (SC Paderborn), Mayer (FC Heidenheim). Peitz (Union Berlín), Gogia (VFL Wolfsburg II)

Odešli: Leitner (Borussia Dortmund), Traore (VFB Stuttgart), Kwakman (FC Groningen), Sinkiewicz (VFL Bochum), Bertram (Hamburger SV)

Ideální sestava


Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články