Zpět na » 1. Bundesliga » Augsburg: Hvězdou je tým a malý Davids

1. Bundesliga - Augsburg: Hvězdou je tým a malý Davids

Augsburg: Hvězdou je tým a malý Davids © bunedsliga.de - Michael Thurk

2

Líbilo se

21.07. - Vlna euforie, která doprovodila postup Augsburgu do první Bundesligy, ve městě pořád nepolevila, ale ta k udržení se v lize stačit nebude. Kouč Jos Luhukay věří v týmového ducha, změnu taktiky a také kousek Edgara Davidse.

Hertha, jejíž předloňský sestup byl největším překvapením sezony, by měla hrát v Bundeslize důstojnou roli a očekává se její pohyb někde navrchu druhé poloviny tabulky. To druhý nováček - Augsburg - bude mít podle prognóz mnohem větší starosti. Bude muset hrát na hranici svých možností, aby mohl v květnu slavit záchranu. Moc dobře to ví i jeho kouč Luhukay: "Našim cílem je být v Bundeslize také v sezoně 2012/13."

V druhé lize se Augsburg uplatnil díky dnes už ne tak využívanému rozestavení 4-4-2, ale v následujícím ročníku přejde i FCA k systému 4-2-3-1. "Potřebujeme více kompaktnosti a stability v záložní řadě, v Bundeslize je to absolutní nutnost," vysvětlil změnu trenér.

Osmačtyřicetiletý lodivod klubu si nedělá hlavu ani z toho, že klub přes léto příliš neposiloval. "Doufám, že se naši hráči zlepší a že budeme pokračovat v silně kolektivním pojetí. Je to celé o táhnutí za jeden provaz," nastínil své názory Luhukay.

Do Augsburgu přišel útočník Kapllani a obránce Langkamp, oba se zkušenostmi z Bundesligy v dresu Karlsruhe. Prominentním příchodem je Lorenzo Davids, který je synovcem slavného buldoka Edgara. Svému strýci, někdejšímu záložníkovi holandské reprezentace nebo Juventusu Turín jakoby z oka vypadl. Typické dredy, zarputilý styl hry a schopnost hrát jak defenzivního záložníka, tak na levém okraji hřiště.

Jediným citelným oslabením bude odchod Ibrahima Traorého do VfB Stuttgart. Tento třiadvacetiletý levonohý záložník stihl během 46 zápasů 2. Bundesligy dát osm branek a dvojnásobek připravit.

I přes očekávání těžkých měsíců se v Augsburgu na nejvyšší německou ligu těší a fanoušci už nakoupili přes 17 tisíc permanentních vstupenek.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://www.youtube.com/watch?v=0dadWfjta-Q
I když je Edgar jen jeden , tak jse na Lorenza dost zvědavej Smajlík 2

Bal-lack
hfhvki - 21.07. Odpovědět

Augsburg je po Bayernu můj druhý nejoblíbenější tým v BL.

hfhvki
Recoba - 21.07. Odpovědět

tak když to jsou skoro sousedi...

Recoba
kleos77 - 21.07. Odpovědět

Těžko říct jak dopadnou Smajlík 2 V BL to poslední dobou moc nejde tipovat...

kleos77
Reklama
Anketa

Myslíte s, že se Augsburg v Bundeslize udrží?

Ano (13)

Ano 65,0%

Ne (7)

Ne 35,0%
Celkový počet hlasů: 20
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články