Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern porazil i Stuttgart

1. Bundesliga - Bayern porazil i Stuttgart

0

26.07. - Bayern Mnichov porazil v semifinále obhájce bundesligového titulu 2:0 a postoupil do finále proti Schalke. Poslední zápas letošního Ligapokalu se odehraje v sobotu v Lipsku.

Trenér Stuttgartu Armin Veh nechal odpočívat hned několik opor a nastoupil s ne zcela ideální sestavou. V soutěžním utkání se poprvé v brance představil Raphael Schäfer, další zvučná posila Ewerthon nastoupil na poslední půlhodinku.

V sestavě Bayernu byly k vidění tři změny oproti čtvrtfinálovému utkání s Werderem. V brance dostal přednost Rensing, na místě středního obránce vystřídal Demichelise van Buyten a na hrotu útoku operoval nadějný mladík Sandro Wagner.

Celá první půle se odehrával v opatrném tempu, žádný z týmu nechtěl otevřit hru a nejvíce času se míč pohyboval ve středu hřiště.

Nic nezměnila ani rychlá úvodní branka. Už v osmé minutě se nádhernou ranou předvedl Francouz Franck Ribery. Byla to jeho třetí trefa ve druhém soutěžním zápase za Bayern.

Ribery se podílel i na druhé brance, když vyslal Marcella Jansena k tradičnímu výpadu podél levé lajny, Jansen nacentroval před branku, kde už čekal Wagner. Na jeho střelu zblízka nemohl gólman Schäfer zareagovat.

Riberymu německý fotbal, zdá se, vyhovuje, dobrý výkon předvedl i van Bommel.

VfB Stuttgart - Bayern Mnichov 0:2 (0:1)

Stuttgart: R. Schäfer - Beck (61. Ewerthon), Fernando Meira, Gledson, Boka - Hilbert, Khedira, Meißner (55. Hitzlsperger), da Silva (88. Mandjeck), A. Farnerud - Cacau

Bayern: Rensing - Lahm, Lucio, van Buyten, Jansen - van Bommel (63. Ottl), Zé Roberto - Hamit Altintop, Ribery, Schweinsteiger - S. Wagner (83. Lell)

Branky: 8. Ribery, 66. Wagner

Žluté karty: Fernando Meira - van Bommel

Diváci: 45 500