Zpět na » 1. Bundesliga » Prvním finalistou je Schalke

1. Bundesliga - Prvním finalistou je Schalke

0

24.07. - Do finále německého Ligapokalu se po výhře 4:2 na hřišti Norimberku dostalo mužstvo Schalke. O titul se v sobotu utká s lepším z dvojice Stuttgart - Bayern.

Norimberk k zápasu nastoupil v tradičním rozestavení se třemi útočníky. Mezi tyčemi dostal před Jaromírem Blažkem přednost Daniel Klewer, z posil se na trávníku od začátku ukázal bek Jacobsen, ofenzivní záložník Misimovic a hrotový útočník Angelos Charisteas. Kapitánskou pásku si navlékl český záložník Tomáš Galásek.

Trenér Schalke Mirko Slomka udělal oproti čtvrfinálovému zápasu dvě změny. Na pozici středního obránce se místo Marcela Bordona objevila nová posila Heiko Westermann, v útoku nastoupil po odpykaném karetním trestu Kevin Kuranyi.

Utkání začalo vzájemným oťukáváním a vyrovnanou hrou, první branku vstřelil po Misimovicově příhře ve 20. minutě slovenský útočník Robert Vittek.

Ve 38. minutě poslal Kuranyi báječnou přihrávkou od úniku defenzivního středopolaře Kobiashviliho, na něhož norimberkská obrana zapomněla a gruzínský záložník vyrovnal. O pět minut později vybídl Kuranyi ke skórování i druhého štítového záložníka Ernsta, a ten otočil na 2:1.

V poslední minutě prvního poločasu poslal opět Kuranyi parádní pasem Rakitice, ten se řítil sám na gólmana Klewera, dlouhou kličkou se sice dostal z ideální střelecké pozice, ale před prázdnou brankou našel Petera Lövenkrandse, který zvýšil na 3:1.

Trenér FCN Meyer v přestávce posílil ofenzivu, když místo stopera Glaubera poslal do hry Kristiansena. Galásek se sice ještě více stáhl do defezivy, ale celkově se norimberkská hra dopředu zlepšila.

V 58. minutě zápasu ale zaskočili hráči Schalke počtvrté domácí obranu. Na Rakiticův roh si vyskočil nehlídaný Westermann a hlavou ještě zvýraznil vedení. Byl to jeho první gól v prvním soutěžním utkání za nový tým.

Za patnáct minut zužitkoval Reinhardtovu přihrávku Vittek a svým druhým gólem zkorigoval skóre. O chvíli později mohl ještě více zdramatizovat zápas, ale jeho střela ze střední vzdálenosti se neujala.

Konečný stav 2:4 poslal do finále Schalke. Vynikajícím výkonem se předvedl Kevin Kuranyi, a také Ivan Rakitic.

1. FC Norimberk - FC Schalke 04 2:4 (1:3)

Norimberk: Klewer - D. Reinhardt, A. Wolf, Glauber (46. Kristiansen), Jacobsen - Engelhardt, Galásek, Misimovic (52. Mintál) - Vittek, Charisteas (63. Kennedy), Saenko

Schalke: Neuer - Boenisch (45. Jones), Westermann, Krstajic, Pander - F. Ernst (63. Bajramovic), Rakitic, Kobiashvili - Asamoah (46. Halil Altintop), Kuranyi, Lövenkrands

Branky: 20., 73. Vittek - 38. Kobiashvili, 43. Ernst, 45. Lövenkrands, 58. Westermann

Žluté karty: Galásek, Saenko

Diváci: 20 000