Zpět na » 1. Bundesliga » Baráž o Bundesligu: Gladbach vyhrál nejtěsnějším rozdílem, vše je stále otevřeno

1. Bundesliga - Baráž o Bundesligu: Gladbach vyhrál nejtěsnějším rozdílem, vše je stále otevřeno

Baráž o Bundesligu: Gladbach vyhrál nejtěsnějším rozdílem, vše je stále otevřeno © kicker.de - Ivan de Camargo přeskakuje Franka Rosta

1

20.05. - Dlouho se zdálo, že první zápas baráže skončí nerozhodně, a to i přesto, že bylo k vidění mnoho šancí. Ve třetí minutě nastavení druhé půle se ale trefil de Camargo a přiblížil Mönchengladbach záchraně. Bochum ztratila kromě prvního zápasu i jednoho svého hráče.

Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3 de Camargo

Bez nejistoty nebo dokonce strachu vstoupila obě mužstva do veledůležité bitvy o poslední volné místo pro následující ročník Bundesligy. Hned po čtyřiceti vteřinách zahrozil Juan Arango, na druhé straně pak měl dobrou příležitost Yahia.

V poli se hrálo poměrně vyrovnané utkání, ale brankové šance si častěji vytvářeli domácí. Marco Reus, Idrissou a Dante se dostali do nadějných šancí, skvěle však chytal brankář hostí Luthe. Právě díky němu skončil první poločas bez branek, nepřišli si na něj ani Hanke s Arangem.

Po přestávce poslal hostující trenér Funkel na plac nejlepšího klubového střelce Chong Teseho, který se zotavuje po zranění krční páteře. Ani on nedokázal střeleckou impotenci prolomit, ačkoliv druhý poločas už byl pro Bochum lepší i z hlediska šancí. Blízko brance byl Dabrowski a po něm Korkmaz.

V poslední desetiminutovce se tlak Borussie stupňoval a vyvrcholil ve třetí minutě nastaveného času, kdy se prosadil střídající útočník Igor de Camargo. Jeho branka zvedla vlnu protestů na straně hostí, kteří se nedokázali smířit s tím, že zápas pokračoval, přestože byly avizovány jen dvě nastavené minuty.

Odveta se hraje ve středu v 20:30 v Bochumi, ta nebude moci nasadit pravého obránce Kopplina, který uviděl pátou žlutou kartu v sezoně.