Zpět na » 1. Bundesliga » Baráž o Bundesligu začíná: Gladbach, nebo Bochum?

1. Bundesliga - Baráž o Bundesligu začíná: Gladbach, nebo Bochum?

Baráž o Bundesligu začíná: Gladbach, nebo Bochum? © bundesliga.de - Marco Reus

1

Líbilo se

19.05. - Dnes večer se odehraje první zápas prolínací soutěže mezi první a druhou Bundesligou. Borussia Mönchengladbach chytila na konci sezony formu, vyšplhala se alespoň do baráže a proti Bochumi je favoritem.

První utkání se hraje na Borussia Parku a začíná se ve 20:30. Gladbachu nechybí nikdo ze základní sestavy, nastoupí pravděpodobně s útočným duem Hanke-Idrissou. Tihle forvardi nehrají vůbec špatně, ale chybí jim to základní dobrá koncovka.

Větší ofenzivní sílu vykazuje Igor de Camargo, která kdo ví proč není oblíbencem trenéra Favreho, a tak většinou nastupuje až jako střídající hráč. Hlavní tíha, co se hry dopředu týče, tak bude opět ležet na krajních záložnících Arangovi a Reusovi. Je však pravdou, že takovéto obsazení krajů můžou Gladbachu závidět i celky, které půjdou do poháru. Zejména nevysoký blonďák Reus zažil perfektní sezonu.

Ačkoliv by se čekalo, že bochumské mužstvo bude o poznání méně zkušené, není tomu tak. Důvodem je mimo jiné to, že ještě loni VfL válčili v nejvyšší soutěži. Osa mužstva Maltritz, Yahia, Dabrowski a Freier zůstala a vybojovala třetí místo.

Samostatný odstavec si zaslouží mladý brankář VfL Luthe, na toho se zaměřte, budete-li baráž sledovat. Marně byste v 2. Bundeslize letos hledali lepšího strážce svatyně, žádný takový nebyl. Smlouvu má sice ve VfL na dva roky, ale pokud by Bochum do první ligy nepostoupila, možná v létě odejde. Se svými schopnostmi by se jistě prosadil i v soutěži nejvyšší.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
gebe - 21.05. Odpovědět

Zaručené zápasy!

http://canet.stranky1.cz/

gebe
šipi - 19.05. Odpovědět

1-0 v poslední minutě Smajlík 3 Smajlík 5

šipi
hfhvki - 19.05. Odpovědět

Gladbach Smajlík 1

hfhvki
Reklama
Reklama
Nejnovější články