Zpět na » 1. Bundesliga » Effenberg chce být sportovním ředitelem Gladbachu

1. Bundesliga - Effenberg chce být sportovním ředitelem Gladbachu

Effenberg chce být sportovním ředitelem Gladbachu © tz-online.de -

3

Líbilo se

26.04. - Letos to opět po dlouhé době vypadá, že Borussia Mönchengladbach ztratí svou prvoligovou příslušnost. A právě kvůli této události apeluje bývalá hvězda klubu Stefan Effenberg na fanoušky, aby se zamysleli nad tím, jakou budoucnost pro Borussii chtějí.

"Borussia je srdeční záležitostí a já jí chci pomoct, jak to jen půjde. Také chci, aby se na výroční schůzi začala psát nová historie, něco už se prostě musí změnit," prohlásil rázně Effenberg v německých médiích. Bývalý hráč Gladbachu nebo Bayernu Mnichov by měl být hlavním kandidátem "Iniciativy Borussia", která chce nahradit současného prezidenta Rolfa Königse a sportovního ředitele Maxe Eberla.

"Po dlouhém uvažování jsem se rozhodlo, že se k nim přidám," prohlásila dvaačtyřicetiletá ikona Gladbachu v dopise, který byl zaslán fanouškům. "Věřte mi, teď nebo nikdy," tak zněla závěrečná Effenbergova slova. Nesouhlasí především s tím, jak se v posledních letech v Mönchengladbachu neustále obměňuje kádr, aniž by posily přicházely předem vytipovány.

Jako další zásadní problém vidí nedostatečnou práci s mládeží. Místo toho, aby mladíci chtěli za Borussia hrát, odcházejí do konkurenčních klubů, kde se z nich později stanou bundesligoví fotbalisté. Ve středu navíc proběhne roční sraz fanklubu a nejvěrnějších fanoušků. I na této akci by Effenberg neměl chybět.

Podle svých slov už má vyhlédnutý i tým lidí, kteří by měli Gladbach opět stabilizovat a pomalu zvedat slávu tohoto klubu koncepční prací. Nic konkrétního však bývalý německý reprezentant zatím prozradit nechtěl.

Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
gest - 29.04. Odpovědět

Velmi zajímavé zápasy na dnes večer!

http://vares.webnode.cz/

gest
Tymo - 28.04. Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded

Tymo
Tymo - 26.04. Odpovědět

Effenberg a doba kdy hrál v Bayernu společně s Deislerem a spol. jednoznačně nejlepší klub své doby

Tymo

no neviem či v 70 rokoch keď s Beckenbaureom a Mullerom válcovali európu neboli lepší

thornhill

sorry myslel som že mali najlepšie mužstvo Bayernu. V tej dobe mal velmi dobré mužstvo aj Real

thornhill
Tymo - 27.04. Odpovědět

No ale já jsem psal své doby ,effenberg se v Bayernu pokud vím ani s Beckenbauerem ani s Gerdem Mullerem a spol. nesetkali.Ptrostě 90.tá léta až do roku zhruba 2002 byl Bayern v základu s Effenbergem a jeho spoluhráči vyjma pár klubů v podobě třeba Realu,neporazitelný a bylo uchvatné se na ně dívat.Věřím,že se ty doby zase vrátí a budeme jště lepší než jsme teď

Tymo
Recoba - 27.04. Odpovědět

no tak v roce 1997 a 1998 by si je Inter naservíroval k snídani a United v 1999...no Tymo zase se pleteš

Recoba

ja by som povedal obdobie tak 1998 - 2001 vtedy mali fakt špičkové mužstvo

thornhill
Recoba - 27.04. Odpovědět

aha tak to jo,Tymo zmínil 90sátá léta a to je dost širokej pojem,kdežto přelom 90tých let na 21 století a začátek to je něco jinýho už

Recoba
Tymo - 28.04. Odpovědět

No tak Recobo inter by si naservíroval Bayern v 90 tých letech? to si děláš srandu ne .Vždyť já dokážu uznat ,že by Bayern dokázal prohrát v 90tých letech s Interem Realem a já ještě nevím s kým ale to neznamená že Bayern by nemohl porazit je byly na stejné urovni ale rok 97-2001 byl Bayern mnohem výraznější a možná i o něco špičkovější jak píše třeba thornhill

Tymo
Recoba - 29.04. Odpovědět

to jo,Inter šel po vítězství v poháru uefa v roce 1998 výkonnostně dolů,moje chyba

Recoba
Recoba - 26.04. Odpovědět

šeef Effe Smajlík 7

Recoba
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články