Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 1. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 1. kola Bundesligy

0

12.08. - Nový ročník Bundesligy odstartoval dramatickým soubojem mezi Stuttgartem a Schalke. Zápas nakonec skončil smírně 2:2. V 1. kole si Bayern lehce poradil s Rostockem a Leverkusen pouze remizoval s Energii Cottbus. V nedělních střetnutích pak nováčci dokonale zaskočili domácí favority. Aktualizováno!

VfB Stuttgart - Schalke 04 2:2 (0:1)

Podrobnější informace o tomto utkání naleznete zde.

Branky: 63. Khedira, 67. Pardo (pen.) - 25. Kobiashvili, 76. Rakitic

Rozhodčí: Fandel

Stuttgart: R. Schäfer - Hilbert, Tasci, Fernando Meira, Boka - Pardo - Khedira, Hitzlsperger - da Silva (84. Farnerud) - Cacau, Marica (77. Ewerthon)

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Pander - F. Ernst, Kobiashvili (70. Rakitic) - Ă–zil (46. Jones) - Asamoah (81. Bajramovic), Lövenkrands, Kuranyi

Diváci: 57 500 (vyprodáno)

VfL Wolfsburg - Arminia Bielefeld 1:3 (0:1)

Trenér Wolfsburgu Felix Magath nechal pouze na lavičce teplickou posilu Edina Džeka a vedle Radua hrál v útoku Marcelinho. Skóre otevřel pár minut před přestávkou Wichniarek, když zužitkoval báječnou přihrávku Böhmeho. Böhme přihrál i na druhou branku, tentokrát se po jeho akci trefil druhý útočník Eigler. V 80. minutě definitivně pojistil vítězství Kirch, VfL už se zmohl pouze na snížení. Džekův centr poslal do sítě hlavou Radu.

Branky: 84. Radu - 38. Wichniarek, 52. Eigler, 80. Kirch

Rozhodčí: Sippel

Wolfsburg: Jentzsch - Riether, Möhrle, Madlung, M. Schäfer - Santana - Gentner (46. Dejagah), Munteanu - Baier (60. Džeko) - Marcelinho, Radu

Bielefeld: Hain - Bollmann, Mijatovic, Langkamp, Schuler - Kučera - Tesche (78. Kirch), Böhme - Nkosi - Wichniarek (68. Zuma), Eigler (82. Kamper)

Diváci: 20 921

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 1:0 (1:0)

Vyrovnané utkání rozhodla gólová jistota v dresu Eintrachtu Ioannis Amanatidis. Řecký útočník překonal Jaroslava Drobného hlavou po Streitově centru. Lucien Favre poslal v 57. minutě do hry posilu Lucia, ten ale srovnání nepřinesl. Dostal pouze žlutou kartu.

Branka: 31. Amanatidis

Rozhodčí: Weiner

Frankfurt: Pröll - P. Ochs, Russ, Kyrgiakos (74. Vasoski), Spycher - Inamoto (68. Preuss), M. Fink - Mahdavikia (86. Köhler), A. Meier, A. Streit - Amanatidis

Hertha: Drobný - Chahed, A. Friedrich, A. Schmidt, Fathi - Dardai, Gilberto (73. Lakic) - Ebert (57. Lucio), Chr. Müller - Pantelic, Piszczek (63. Okoronkwo)

Diváci: 45 900

Hannover 96 - Hamburger SV 0:1 (0:1)

Pozice Jiřího Ĺ tajnera v Hannoveru je stále horší, tentokrát se nedostal dokonce ani na lavičku náhradníků. Na levé straně obrany Hamburgu hrál místo zraněného Sorína Benjamin a právě on rozhodl v 23. minutě o výsledku zápasu. Přímý kop Trochowskeho sklepl de Jong k nohám Benjamina, a ten zavěsil. David Jarolím odehrál celý zápas.

Branka: 23. Benjamin

Rozhodčí: Stark

Hannover: Enke - Cherundolo, Kleine, Zuraw, Tarnat - Balitsch (64. Lauth), Yankov - S. Pinto (56. Rosenthal), Bruggink, Huszti - Hanke (46. Hashemian)

Hamburg: F. Rost - Demel, Kompany, Mathijsen, Benjamin - Jarolím, de Jong - Trochowski (78. Atouba), van der Vaart, Olic (83. Castelen) - Zidan (69. Choupo-Moting)

Diváci: 49 000 (vyprodáno)

VfL Bochum - Werder Brémy 2:2 (0:2)

První poločas patřil Brémám a její nové posile Boubacaru Sanogovi. Před prvním gólem jej v pokutovém území stáhl gólman Laštůvka a penaltu proměnil Diego. V poslední minutě první půle zahrával Diego přímý volný kop, po závaru se dostal míč k Sanogovi, který se nemýlil - 0:2. Po přestávce ale Bochum rychle vyrovnala. Nejprve snížil Ĺ esták a hned z další šance uzavřel skóre Bechmann.

Branky: 47. Ĺ esták, 49. Bechmann - 39. Diego (pen.), 45. Sanogo

Rozhodčí: Kircher

Bochum: Laštůvka - Concha, Maltritz, Yahia, Meichelbeck - Dabrowski, Zdebel - Ĺ esták, Grote (82. Grute) - Bechmann (68. Miecil), Epalle

Brémy: Wiese - C. Fritz, Mertesacker, Naldo, C. Schulz - D. Jensen - L. Andreasen, Borowski - Diego - Rosenberg (62. Schindler), Sanogo

Diváci: 29 037

Bayer Leverkusen - Energie Cottbus 0:0

V Leverkusenu celý zápas dominovali domácí, ale nedokázali si poradit s pečlivou defenzivou Energie. Skvělý zápas odchytal veterán mezi tyčemi Tomislav Piplica. Nepřekonal jej nejlepší střelec minulé sezony Gekas, zkušený německý reprezentant Schneider ani vystřídavší český mladík Michal Papadopulos.

Rozhodčí: Brych

Leverkusen: R. Adler - Castro, Haggui, M. Friedrich, Greško - Schwegler (66. Dum), Rolfes - Kießling, B. Schneider, Barnetta - Gekas (74. Papadopulos)

Cottbus: Piplica - Szelesi, I. Mitreski, Kukielka, Cvitanovic - T. Rost - D. Sörensen, Rivic (67. Rangelov), Skela (85. Baumgart), Aloneftis (74. Ziebig) - Kioyo

Diváci: 22 500 (vyprodáno)

Bayern Mnichov - Hansa Rostock 3:0 (1:0)

Luca Toni nečekal dlouho na svůj první gól v Bundeslize. Hned po čtvrhodině hry svého debutového zápasu prostřelil po příhře svého parťáka Kloseho gólmana Wächtera. Druhá branka padla po akci pravého beka Lahma, který se uvolnil a vystřelil k bližší tyči. Jeho ránu brankář pouze vyrazil ke Klosemu, který zvýšil na 2:0. Třetí branka začala u Altintopa, který vyslal Lahma a jeho centr uklidil hlavou Klose.

Branky: 14. Toni, 66. a 85. Klose

Rozhodčí: Schmidt

Bayern: Kahn - Lahm, Lucio, Demichelis, Jansen - Zé Roberto, van Bommel - Ribery (80. Sosa), Schweinsteiger (74. Hamit Altintop) - Klose (87. Wagner), Toni

Rostock: Wächter - B. Lense, Sebastian, Orestes, Pearce - Beinlich (61. Bülow) - M. Stein, Rahn (61. Langen) - Yelen (83. Menga) - Cetkovic, Kern

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - Karlsruher SC 0:2 (0:1)

Norimberk byl sice aktivnější, častěji střílel, ale byl to vítěz 2. Bundesligy z minulého roku, kdo dával branky. Jaromír Blažek inkasoval poprvé na konci první půle. Po Mutzelově pokusu o střelu se míč dostal k Hajnalovi, a ten z pěti metrů otevřel skóre. V 74. minutě centroval Freis, Blažkovi míč vypadl z rukou a Hajnal měl lehkou práci - 0:2.

Branky: 44. a 74. Hajnal

Rozhodčí: Gagelmann

Norimberk: Blažek - D. Reinhardt, A. Wolf, Beauchamp, Kristiansen - Galásek - Engelhardt - Misimovic (59. Mintál) - Vittek, Charisteas (59. Kennedy), Saenko (46. Jakobsen)

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel, Aduobe (56. Staffeldt) - Timm, Hajnal (87. Iashvili), Carnell - Kapllani (72. Freis)

Diváci: 45 419

Borussia Dortmund - MSV Duisburg 1:3 (0:1)

Duisburg uštědřil Borussii lekci z produktivity. Ze sedmi střel dokázal vytěžit tři branky. První padla hned v osmé minutě, kdy Grlic zahrával přímý kop, Ishiaku přeskočil Kovace a hlavou překonal Weidenfellera. Druhý gól dal po faulu Buckleyho z penalty Tararache. Za dvě minuty náskok ještě zvýšil povedenou střelou Ishiaku. Konečnou podobu výsledku dal střídající Kringe ranou zpoza pokutového území.

Branky: 86. Kringe - 8. a 64. Ishiaku, 62. Tararache (pen.)

Rozhodčí: Meyer

Dortmund: Weidenfeller - P. Degen, Wörns, Kovac, Dede - Kehl - Blaszczykowski (83. Kringe), Tinga (56. Buckley) - Petric - Smolarek, Klimowicz (67. Valdez)

Duisburg: Starke - Lamey, Filipescu, Schlicke, Caceres - Grlic, Tararache - Tiffert (90. Willi), Georgiev (85. Maicon), Idrissou - Ishiaku (76. Lavric)

Diváci: 75 700