Zpět na » 1. Bundesliga » VfB Stuttgart - FC Schalke 04 2:2

1. Bundesliga - VfB Stuttgart - FC Schalke 04 2:2

0

10.08. - Ăšvodní zápas nové sezony se hrál ve vysokém tempu, viděli jsme čtyři branky, tvrdé souboje i dramatickou zápletku. Skóre se otáčelo, oba týmy v určité části zápasu vedly, ale rozešly se nakonec smírně.

Samotný zápas začal o téměř deset minut později, než bylo původně plánováno. Netrpěliví hráči i fanoušci museli nejprve shlédnou úvodní ceremoniál, a až poté se mohlo začít. Schalke nastoupilo s předpokládanou sestavou, naopak Armin Veh své svěřence v úvodní jedenáctce na poslední chvíli lehce přeházel, protože se dohromady dal brazilský útočník Cacau.

Hned od prvního hvizdu se začal hrát rychlý, pohledný fotbal na obou stranách. Oba soupeři hráli velice tvrdě a sudí Fandel měl celých devadesát minut co dělat. Většina akcí končila před pokutovým územím, první nebezpečnou šanci měl v 14. minutě záložník Schalke Ă–zil, jehož střela levačkou ze střední vzdálenosti vystrašila Schäfera. O pět minut později to podobně zkoušel na druhé straně Hitzlsperger, ale ani on branku nedal.

Lehkou územní převahu měli hráči domácího VfB, ale z prvního gólu se radovalo Schalke. Ă–zil našel před vápnem stojícího Kobiashviliho, který vystřelil ne úplně povedenou ránu, jenže Hilbert míč nešťasně tečoval do protipohybu Raphaela Schäfera - 0:1.

Deset minut před koncem prvního poločasu poslal Boka dlouhým centrem za obranu Maricu, ale Manuel Neuer skvěle přečetl hru a včasným vyběhnutím zabránil brance. Podobný výběh daleko z pokutového území předvedl za několik desítek vteřin také stuttgartský Schäfer.

Od té doby se Stuttgart marně snažil dostat do nějaké větší příležitosti. Ještě hůře to šlo po přestávce, kdy Mirko Slomka poslal do hry místo Ă–zila defenzivnějšího Jonese.

V 55. minutě střílel Pander nebezpečně z přímého kopu pár decimetrů vedle levé tyče stuttgartské branky. Po hodině hry kopl nesmyslně Krstajic do ležicího Cacaua a jen díky milosrdnosti rozhodčího Fandela viděl pouze žlutou kartu.

V 63. minutě nedosáhl na přihrávku Bordon a mladý záložník Khedira vyrovnal na 1:1. Tempo hry se po brance ještě zvýšilo, Stuttgart získaval převahu.

Za pět minut vytáhl Manuel Neuer báječnou robinzonádou střelu Cacaua, jenže potom se vydal stíhat vyražený míč. K tomu měl blíže Marica, míč si posunul a Neuer jej fauloval. K penaltě se postavil Pavel Pardo a s přehledem proměnil.

Slomka zareagoval střídáním a do hry poslal nadějného Rakitice. Stuttgart se nezatáhl, naopak byl mírně aktivnější. Poslední branku utkání ale vstřelilo Schalke. Ivan Rakitic ukázal svůj talent, na hranici vápna se uvolnil mezi stopery a přesnou ranou ke vzdálenější tyči vyrovnal. V závěru zápasu jsme se už žádné další šance nedočkali a velice krásné utkání skončilo nerozhodně.

Kromě pěkných akcí se na hřišti také pěkně jiskřilo, padlo sedm žlutých karet, ale mohlo jich být více. Hodně ran schytal hlavně pravý obránce hostí Rafinha. Za svým tradičním výkonem poněkud zaostal bývalý útočník Stuttgartu Kuranyi, na něhož fanoušci VfB pískali a reprezentační kanonýr působil místy dost nervózně.

VfB Stuttgart - FC Schalke 04 2:2 (0:1)

Stuttgart: R. Schäfer - Hilbert, Tasci, Fernando Meira, Boka - Khedira, Pardo, da Silva (84. Farnerud), Hitzlsperger - Cacau, Marica (77. Ewerthon)

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajic, Pander - F. Ernst, Ă–zil (46. Jones), Kobiashvili (70. Rakitic) - Asamoah (81. Bajramovic), Lövenkrands, Kuranyi

Branky: 63. Khedira, 67. Pardo (pen.) - 25. Kobiashvili, 76. Rakitic

Žluté karty: Marica, Boka, Farnerud, Pardo - Kuranyi, Jones, Krstajic

Diváci: 57 500 (vyprodáno)