Zpět na » 1. Bundesliga » Miniseriál Bundesligy: Kdo bude jedničkou?

1. Bundesliga - Miniseriál Bundesligy: Kdo bude jedničkou?

Miniseriál Bundesligy: Kdo bude jedničkou? © -

1

Líbilo se

06.01. - Ještě dva týdny mají bundesligové týmy na to, aby se pořádně připravili na ostrou a určitě také velice zajímavou jarní část sezóny. Spousta hráčů samozřejmě během přípravy bojuje o možné místo v základní sestavě. Navíc v sedmi klubech je tento boj především na brankářském postu velice ostrý, pojďme si tyto souboje prohlédnout.

FSV Mainz 05: Christian Wetklo vs. Heinz Müller

Müllerovo zranění kolene v letní přípravě zaskočilo všechny fanoušky Mainzu. Vždyť tenhle zkušený brankář patřil v loňské sezóně k těm nejlepším na svém postu. Trenérský tým se rozhodl, že žádnou posilu nepřivede a jedničkou se stane Christian Wetklo, další velice zkušený borec.

Důvěra v tohoto brankáře se tomuto malému klubu vyplatila. Třicetiletý fotbalista totiž předvedl v dosavadních 16 zápasech, ke kterým nastoupil, opravdu velice spolehlivé výkony, a také díky němu je Mainz stále velkým překvapením bundesligového podzimu. Před zimní přestávkou se ale do brány postavil také Müller a nyní nikdo pořádně neví, kdo bude jedničkou trenéra Tuchela.

Christian Wetklo své vystřídání nemohl dlouho dobu rozdýchat: “Trenérovi jsem řekl, že jeho rozhodnutí prostě nechápu. Odchytal jsem skvělý podzim, všechno bylo parádní a moje výkony také. Ale po takovém rozhodnutí myslíme především na to negativní, nemohu se dívat dopředu a těšit se, když ani nevím, jestli moje výkony budou odměněny další šancí.“

Wetklovi se nemůže ani nikdo divit, také fanoušci totiž očekávají, že v jarní části sezóny bude jedničkou Müller. Podle odborníků by tento duel měl dopadnout stejně, protože Müller je přeci jen o něco kvalitnější ve svých dovednostech. “Mezi Wetklem a Müllerem začal opravdu hodně tvrdý konkurenční boj, který si v klidu prohlédnu, nechám si to projít hlavou a poté se rozhodnu, komu dám svou důvěru.“

Kam dál?

Michael Künzel / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 11.01. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://tanse.blog.cz/

sitko - 06.01. Odpovědět

Jsem pro Wetkla. Letos chytal fakt parádně a je otázka, v jaké formě se Müller vrátí. Každopádně příjemná starost.

sitko
Reklama
Anketa

Který z těchto dvou brankáře by dle Vás měl stát v jarní části sezóny v brance?

Heinz Müller (7)

Heinz Müller 35,0%

Christian Wetklo (13)

Christian Wetklo 65,0%
Celkový počet hlasů: 20
Loading... Uklávám Váš hlas.
Reklama
Nejnovější články