Zpět na » 1. Bundesliga » Šimůnek znovu trénuje a věří, že veškerou smůlu si už vybral

1. Bundesliga - Šimůnek znovu trénuje a věří, že veškerou smůlu si už vybral

Šimůnek znovu trénuje a věří, že veškerou smůlu si už vybral © -

0

Líbilo se

21.12. - Třiadvacetiletý český obránce Jan Šimůnek se po svém letním odchodu z Wolfsburgu do Kaiserslauternu vinou zranění ještě nedostal na bundesligové trávníky. V úterý řekl, že se vrací k tréninku a věří, na jarní část německé nejvyšší soutěže bude plně připraven.

Talentovaný stoper absolvoval v novém působišti letní přípravu, těsně před startem bundesligy ale začalo veškeré trápení. Po problémech s břišním svalem se v polovině října ozvala třísla a i když se zprvu zdálo, že nepůjde o dlouhou pauzu, český obránce nestihl v bundeslize na podzim nasbírat ani jeden start.

„Šest týdnů jsem byl v Regensburgu, u fyzioterapeuta, který působí u německé fotbalové reprezentace. Původně jsem měl zůstat nějaké dva týdny, nakonec z toho bylo šest neděl. Pořád se to nehojilo, doktor mi asi pětkrát vytahoval vodu s krví, takže se to ani nemohlo hojit. Poté už to bylo mnohem lepší,“ popisuje Šimůnek poslední období, během kterého musel na fotbal zapomenout.

Na konci kalendářního roku už pohlížel do budoucna s optimismem a měl jediné přání. „Být zase zdravý, nyní už se cítím mnohem lépe. V pondělí jsem půl hodiny venku běhal, obešlo se to bez bolestí. Ještě to není na sto procent, ale už se to hojí a pevně doufám, že na start přípravy 29. prosince budu úplně v pořádku a připravený,“ věří bývalý český reprezentant do 20 a 21 let.

Hlavním cílem mladého obránce je absolvovat krátkou zimní přípravu a udržet si pevné zdraví. „Při mistrovské sezoně ve Wolfsburgu jsem měl štěstí a zdraví drželo, odehrál jsem všechno. Letos jsem si smůlu snad už vybral, i když existují i horší zranění, třeba kolena a tak. Věřím, že teď bude všechno v pohodě,“ řekl Šimůnek, který vyhrál německou ligu s Wolfsburgem v roce 2009.

Šimůnek se v létě, poté, co se v městě automobilů ocitl na seznamu „nechtěných“, přestěhoval do týmu nováčka z Kaiserslauternu. „Přestupu určitě nelituji, říkám to s klidným svědomím. Ze začátku jsem byl zdravý, všechno bylo dobré. Mančaft je v pohodě, nikdo si tu na nic nehraje, máme hodně mladých bojovníků. Trenér Kurz je motivační, hodně s námi komunikuje, vedení je zase složeno z bývalých hráčů. Je tu takové rodinné prostředí,“ popisuje Šimůnek, který v novém působišti hraje s dalšími dvěma Čechy - záložníky Janem Morávkem a Jiřím Bílkem.

„Naším úkolem je zachránit se. Věřím, že když budu zdravý, tak do sestavy naskočím a udržím se,“ nastínil své nejbližší plány pro jarní část bundesligové soutěže.

Šimůnek přiznává, že některé výsledky v německé lize během podzimu skutečně nečekal. „Překvapilo to spoustu lidí. Když se člověk podívá v tabulce dolů - jsou tam celky jako Stuttgart, Schalke 04, Brémy, Wolfsburg nebo Kolín nad Rýnem a nahoře jsou zase týmy, u kterých to nikdo ani netipoval - Mainz, Hannover nebo Freiburg,“ konstatuje třiadvacetiletý stoper. „Říkám, že něco takového se může stát jen v bundeslize. V ostatních ligách jsou tři nebo čtyři týmy, které jsou pokaždé v popředí tabulky. V Německu je to vždycky něco jiného,“ dodal Šimůnek.

Tažení Borussie Dortmund, která je lídrem soutěže, přitom srovnává s výsledky „Vlků“ na jaře 2009. „Dortmund je suverénní, je to něco podobného, jako když to klapalo nám v mistrovské sezoně za Wolfsburg. Měli jsme také hodně štěstí, třeba s Bayernem jsme ze šesti střel dali pět gólů, prostě všechno klapalo. Mají dobrý mančaft, jsou delší dobu spolu a mají to dobře rozjeté. Akorát je škoda, že jako jediný mančaft z bundesligy Borussia vypadla z Evropské ligy, když třeba v lize předposlední Stuttgart měl postup jistý už po čtyřech zápasech,“ uzavřel Šimůnek.

Jakub Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 27.12. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://lanse.blog.cz/

demonek - 22.12. Odpovědět

chudák kluk Smajlík 10

demonek
- 22.12. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://lanse.blog.cz/

Reklama
Reklama
Nejnovější články