Zpět na » 1. Bundesliga » Edin Džeko nepodal ruku trenérovi a zaplatí velkou pokutu

1. Bundesliga - Edin Džeko nepodal ruku trenérovi a zaplatí velkou pokutu

Edin Džeko nepodal ruku trenérovi a zaplatí velkou pokutu © -

3

08.12. - Víkendový duel Wolfsburgu a Werderu Brém byl zápasem neproměněných penalt. Patnáct minut před koncem selhal hostující Frings, aby ho o tři minuty později napodobil Edin Džeko. Když byl v závěru vystřídán, nepodal kouči McClarenovi ruku. Trenér vzal situaci s klidem, vedení zuřilo.

Díky svým schopnostem kanonýra, charakteru a vůdčím schopnostem se Edin Džeko, dobře známý i fanouškům české ligy, stal kapitánem fotbalistů Wolfsburgu. Jako takový by měl jít příkladem, což se nestalo v utkání s Werderem hned dvakrát.

77. minuta, stav 0:0, stadion bouří. Ještě se neuklidnili emoce poté, co hostujícímu Fringsovi lapil penaltu Benaglio a už rozhodčí ukazoval na penaltový puntík znovu, tentokráte na opačné straně hřiště. Míč si vzal miláček tribun Edin Džeko, na hlavě pomyslnou korunu pro krále střelců loňského ročníku. Že ji má právem, však nepotvrdil, balón poslal nad břevno, a Vlkům tak za remízu zbyl jen jeden bod.

88. minuta, Steve McClaren, renomovaný kouč VfL, se rozhodl Džeka stáhnout a poslat na plac Ashkana Dejagaha. Džeko nakvašeně opustil hřiště a trenérovi nepodal ruku. Ten to vzal s klidem a po utkání prohlásil: "Edin byl zřejmě velmi zklamaný."

Vedení však takovou shovívavostí neoplývalo a Džekovi uložilo pokutu 5000 eur, tedy 125 tisíc korun. Bosenský útočník pošle peníze dětem ze sociálně slabých rodin.

"Co jsem udělal, nebylo vůbec správné," kál se pak forvard. "Byl jsem naštvaný na svůj výkon, s trenérem to nemělo nic společného." McClaren ani po třech dnech neztratil nadhled a vysvětlení přijal. "Takové věci vyřešíme uvnitř klubu, a pak je hned smeteme ze stolu.