Zpět na » 1. Bundesliga » Před bundesligou: Češi zabojují o záchranu, Hoffenheim míří mezi smetánku

1. Bundesliga - Před bundesligou: Češi zabojují o záchranu, Hoffenheim míří mezi smetánku

Před bundesligou: Češi zabojují o záchranu, Hoffenheim míří mezi smetánku © fifa.com - Jan Morávek

2

Líbilo se

15.08. - V pátek 20. srpna začíná německá bundesliga, FotbalPortal proto připravil krátký seriál, ve kterém představí jednotlivá mužstva, letní změny i zajímavosti a odhadne jejich konečné umístění. Dnes začínéme celky, jejichž šance na titul se blíží nule.

Osm mužstev (Bayern, Schalke, Brémy, Leverkusen, Dortmund, Stuttgart, Hamburk, Wolfsburg) dostane prostor ve vlastních článcích, ostatní celky shrnujeme v následujícím článku.

1. FSV Mainz 05

Mohuč vlétla loni do sezony jako vítr, podzimní část měla parádní, ale postupem času a s úpadkem formy Andrease Ivanschitze upadla do šedivého průměru. V něm pravděpodobně zůstane i v ročníku následujícím, kromě Allaguiho a Fuchse nezískal Mainz žádnou významnou posilu. Pokud by se, nedej bože, zranili Ivanschitz s Bancém, bude mít tým kouče Tuchela co dělat se záchranou.

Největší hvězda: Aristide Bancé
Nejlepší příchod: Sami Allagui

Umístění podle FotbalPortalu: 12.

Eintracht Frankfurt

Martin Fenin v přípravném zápase České republiky s Lotyšskem ukázal, že se potkal s formou a po zranění se znovu chystá vrátit do sestavy Eintrachtu. Pozici ale nebude mít jednoduchou, bojovat bude muset v konkurenci Halila Altintopa, Fanise Gekase a zřejmě také Amanatidise, který zatím Frankfurt neopustil. Ofenziva Eintrachtu nevypadá špatně, palčivou otázku levého beka navíc vyřešil příchod Georgiose Tzavellase. Řecká stopa ve Frankfuru se rozrůstá, vytvoří ze svého mužstva černého koně soutěže?

Největší hvězda: Halil Altintop
Nejlepší příchod: Theofanis Gekas

Umístění podle FotbalPortalu: 10.

TSG 1899 Hoffenheim

Ambiciózní celek elegantně proplul všemi nižšími soutěžemi, 1. bundesliga je ale jiné kafe. Megalomanské nákupy se nekonají, vedení i trenér věří současnému kádru. Na evropské poháry to stačit nebude, i když s lehkým vzestupem můžeme počítat.

Největší hvězda: Carlos Eduardo
Nejlepší příchod: Peniel Mlapa

Umístění podle FotbalPortalu: 9.

Borussia Mönchengladbach

Naturalizovaný Brazilec de Camargo z Lutychu a Mohamadou Idrissou z Freiburgu posílili útočnou vozbu Gladbachu a společně s Raulem Bobadillou a Juanem Arangem budou dělat potíže i obranám renomovaných celků. Mít větší kvalitu v obraně, patřila by Borussia do horní poloviny tabulky. Na návrat starých dobrých časů si proto musejí v Mönchengladbachu ještě nějaký ten pátek počkat. Ale směr je dobrý.

Největší hvězda: Juan Arango
Nejlepší příchod: Igor de Camargo

Umístění podle FotbalPortalu: 11.

1. FC Köln

Podolski s Novakovičem se loni nemohli sehrát, trápili se oba a s nimi i celý Köln. Podolski je ale po mistrovství v laufu, a pokud přenese pozitivní energii na spoluhráče, mohl by konečně přijít vzestup. Pravděpodobněji se ale jeví boj o záchranu.

Největší hvězda: Lukas Podolski
Nejlepší příchod: Alexandru Ionita

Umístění podle FotbalPortalu: 13.

SC Freiburg

Držet se daleko od sestupových pozic bude asi jen zbožným přáním fotbalistů Freiburgu. Po skončení smlouvy odešel dvorní střelec klubu Idrissou a Rosenthal s Nicuem jej nejspíš nenahradí. Společně s nováčky je SC největší adeptem na sestup, podle FotbalPortalu to bude stačit na baráž.

Největší hvězda: Ivica Banovič
Nejlepší příchod: Maxmilian Nicu

Umístění podle FotbalPortalu: 16.

Hannover 96

Mike Hanke a Jan Schlaudraff. Předvídali jim krásný fotbalový osud, ale jejich vývoj se před dvěma třemi lety zasekl. V Hannoveru stále věří, že se dostanou na výsluní zpátky a pomohou Hannoveru do vyšších pater tabulky.

Největší hvězda: Leon Andreasen
Nejlepší příchod: Emanuel Pogatetz

Umístění podle FotbalPortalu: 14.

1. FC Norimberk

Velký vítr byl v kádru Norimberku, v sestavě nezůstal kámen na kameni. Největší osobnosti ale zůstaly, znovu budou ligu zachraňovat. Přišel Rubin Rafael Okotie, Pákistánec, který v rakouské lize střílel jednu branku za druhou. Postačí i na bundesligu?

Největší hvězda: Andreas Wolf
Nejlepší příchod: Rubin Okotie

Umístění podle FotbalPortalu: 15.

1. FC Kaiserslautern

Kaiserslautern bude mít v Česku letos zřejmě hodně příznivců, jeho dres oblékají hned tři čeští hráči. Jan Šimůnek by měl nastupovat v obraně vedle Martina Amedicka, do zálohy jsou připraveni Jan Morávek a Jiří Bílek. K favoritům na udržení se ale K´lautern stejně nepatří.

Největší hvězda: Tobias Sippel
Nejlepší příchod: Jan Šimunek

Umístění podle FotbalPortalu: 17.

FC St. Pauli

St. Pauli nešel obvyklou cestou nováčků německé ligy. Místo hromady nákupů nechal osu mužstva, která vybojovala postup, a jen ji vhodně doplnil. Přivedl dvě velké posily ze Schalke: do útoku zadarmo Geralda Asamoaha, do obrany na hostování Carlose Zambrana.

Největší hvězda: Marius Ebbers
Nejlepší příchod: Gerald Asamoah

Umístění podle FotbalPortalu: 18.

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
calne - 18.08. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://calesi.blog.cz/

calne

Kaiserslautern se letos udržíí !!! Já těm našim třem českejm klukům věřim !! Smajlík 2 Smajlík 2

Bal-lack
Michi - 15.08. Odpovědět

Bancé přestoupil někam do Dubaje

Michi
Tymo - 15.08. Odpovědět

http://www.youtube.com/watch?v=Up35etDyD-o

Tymo
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články