Zpět na » 1. Bundesliga » Mladí a velice talentovaní. Zvládnou se prosadit?

1. Bundesliga - Mladí a velice talentovaní. Zvládnou se prosadit?

Mladí a velice talentovaní. Zvládnou se prosadit? © spox.com - Zvládnou se v Bundeslize prosadit? Heung Min Son, Stefan Bell, Christoph Knasmüllner, Sonny Kittel (zleva)

2

Líbilo se

20.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE V Bundeslize už po hřišti pobíhá několik velice talentovaných hráčů, kteří neuniknou oku žádného fanouška. Pojďme se ale společně podívat na ty méně známé, které teprve přechod do A-týmu čeká.

Pomalu a jistě začíná jít mezi bundesligovými kluby do tuhého. Za necelé čtyři týdny se totiž rozjede první kolo DFB-Poháru a poté i samotná liga. Momentálně se v přípravě ještě testují různé varianty, zapojují se všichni hráči, ale ne všichni se do kádru pro ligový ročník dostanou. Mezi nimi je i několik talentů, o kterých byste mohli slyšet.


Stefan Bell (FSV Mainz 05, 18let)

Velice talentovaný střední obránce, který byl kapitánem snad ve všech mládežnických výběrech Mainzu. Sám manažer tohoto klubu Christian Heidel prohlásil: “Patří už k hlavnímu A-týmu. Uvidíme, co se v průběhu sezóny u něj samotného odehraje.“ Ke konci sezóny se Bellovi ozval i Inter Milán, který předložil Mainzu konkrétní nabídku k přestupu. Sám hráč se ale rozhodl, že se chce prosadit v německé Bundeslize.

Tolga Cigerci (VFL Wolfsburg, 18let)

V klubu působí tenhle turecký fotbalista už od roku 2005 a má ještě na tři roky smlouvu. Vedle fotbalu ještě studuje. Nejlépe se mu hraje na postu defenzivního záložníka. Nový kouč McClaren ho navíc postavil do základní sestavy ve čtyřech z pěti přípravných zápasů. “Svou práci dělá velice dobře, vždycky se snaží ještě přidat, což je dobře,“ prohlásil spoluhráč Sascha Riether.

Patrick Funk (VFB Stuttgart, 20let)

V tomhle roce se od něj očekává, že prorazí. Může hrát kdekoli v záložní řadě, nebo ofenzivního pravého beka. Trenér Gross už mu také dal několik šancí, ve kterých ho Funk přesvědčil, že na Bundesligu má. V poslední sezóně byl navíc kapitánem B-týmu a v roce 2007 byl svazem zvolen za nejmladšího mládežnického fotbalistu.

Nicolai Jörgensen (Bayer Leverkusen, 19let)

Do Bayeru přišel před sezónou z druhé dánské ligy. Zatím je útočník číslo čtyři v kádru Juppa Heynckese. V přípravných zápasech o sobě dával hodně vědět, což hlavní kouč jen potvrdil: “Z Nicolaie mám radost a je také radost na něj v zápase koukat. Má veliký talent.“ I přes jeho 190 centimetrů je tenhle Dán skvěle technicky vybavený.

Sonny Kittel (Eintracht Frankfurt, 17let)

Největší talent v historii klubu. Tak bývá tenhle fotbalista označován. V minulém roce vyhrál s Eintrachtem soutež U17 a byl vyhlášen nejlepším hráčem soutěže. V 27 zápasech vstřelil úžasných 21 branek. “Je rychlý, dokáže hrát oběma nohama, silný v soubojích jeden na jednoho a má výborné zakončení. Jedná se o velice komplexního útočníka,“ prozradil na svého bývalého svěřence trenér U17 Frankfurtu Schur. Také jeho spoluhráči mu věští úžasnou budoucnost.

Christoph Knasmüllner (Bayern Mnichov, 18let)

V nejprestižnějším klubu Německa je od roku 2008, kam přišel z mládežnické akademie Austrie Vídeň. Nejraději hraje ofenzivního záložníka, kde díky své technice hodně vyčnívá. Od začátku léta trénuje s A-týmem, kde ho bedlivě sleduje van Gaal. Ten sám řekl, že i na tento ročník chce vytáhnout 3 mladé hráče do A-týmu, stejně jako v minulém roce. “Je to mimořádný hráč. Pokud na sobě bude i nadále takhle pracovat, prosadí se,“ prohlásil Mehmet Scholl, který minulou sezónu trénoval B-tým Bayernu.

Christoph Saurer (1. FC Norimberk, 18let)

Mainz ztratil dalšího výborného mladíka. O Saurera byl největší zájem v Leverkusenu a Hoffenheimu, ale tenhle osmnáctiletý fotbalista si raději vybral Norimberk. Pravidelný účastník mládežnických repre výběrů. Aktuálně je po operaci kolena, ale trenér Hecking věří, že ho v této sezóně nasadí a hodně si od něj slibuje.

Heung Min Son (Hamburger SV, 18let)

Zástupci HSV si ho vyhlédli v Jižní Koree a neotáleli ani minutu. Už v roce 2009 na šampionátu U17 byl jedním z nejlepších útočníků, od té doby se údajně ještě o hodně zlepšil. V této sezóně by už měl patřit k A-týmu. Zatím v přípravě odehrál 112 minut, ve kterých vstřelil pět branek a také hattrick během šesti minut. “Jeho pohyb, jeho hra tělem jsou opravdu neskutečné,“ rozplýval se po vstřeleném hattricku jeho trenér Armin Veh. V Hamburku ho mají za jednoho z největších talentů v historii.

Denis Thomalla (1899 Hoffenheim, 17let)

Hoffenheim uz se několikrát prezentoval tím, že jeho skauting je opravdu vynikající a dalším důkazem by měl být právě útočník Thomalla, který přišel v zimě z Karlsruhe. Reprezentant do 18 let a trenér Rangnick přiznal, že šanci tomuto forvardovi určitě dá, bude záležet jen na sedmnáctiletém fotbalistovi, jak s ní naloží.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články