Zpět na » 1. Bundesliga » Je Weidenfeller rasista?

1. Bundesliga - Je Weidenfeller rasista?

0

19.08. - Brankář Borussie Dortmund Roman Weidenfeller čelí závážnému obvinění. Disciplinírní komise DFB zkoumá, zda v derby Schalke - Dortmund rasisticky urážel Geralda Asamoaha.

Podle Asamoaha, útočníka Schalke černé barvy pleti, jej Weidenfeller nazval v 51. minutě vzájemného utkání "černým prasetem". Asamoah se mu pomstil o osm minut později, když gólem zvýšil náskok Schalke už na 3:0.

Po zápase přišel s obviněním. "V takovýchto zápasech padají různá slova. Pokud ale slyšíte toto, hodně vás to mrzí. To se prostě neříká," řekl Asamoah do televize. "Ještě během utkání se mi omluvil, nechápu ale, proč se teď nechce přiznat."

Disciplinární komise si vyžádá oficiální stanovisko obou hráčů i rozhodčího Kirchera. Weidenfeller tvrdí, že žádné rasistické heslo z jeho úst nezaznělo.

Boj s rasismem je v poslední době velice populární. Proti tomuto nešváru se samozřejmě musí bojovat, ale někdy se hledá rasismus i tam, kde není. Nařčen z rasismu byl v minulé sezoně třeba Milan Baroš, kvůli nešťastnému gestu dostal třízápasový distanc.

Roman Weidenfeller má na počátku sezony hodně problémů. Jeho Borussia zažila katastrofický start, po dvou kolech se s nula body a skórem 2:7 krčí na posledním místě bundesligové tabulky. A teď ještě přibyl problém s rasismem.