Zpět na » 1. Bundesliga » Norimberk nakročil k udržení se v bundeslize

1. Bundesliga - Norimberk nakročil k udržení se v bundeslize

Norimberk nakročil k udržení se v bundeslize © kicker.de - Christian Eigler proti Axelu Bellinghausenovi

1

14.05. - Norimberk hraje z pozice šestnáctého týmu 1. bundesligy se třetím ze druhé ligy Augsburgem baráž o právo hrát příští rok nejvyšší soutěž. První zápas vyhrál Norimberk 1:0.

Norimberk si chce svou prvoligovou příslušnost udržet zuby nehty, podle toho také vypadal obraz hry. Domácí FCN držel míč a vypracoval si větší množství šancí.

Nejaktivnější směrem dopředu byl hrotový útočník Choupo-Moting a také Christian Eigler, který jej doplňoval zprava. Okolo 25. minuty si vypracovali tři dobré šance, hrozili i těsně po přestávce. Augsburg se držel více vzadu a spoléhal na ojedinělé příležitosti.

Jediný gól prvního zápasu padl až v 84. minutě. Marcel Risse, v té době na hřišti pátou minutou, posadil svůj přímý volný kop na hlavu Eiglera, který k bližší tyč rozhodl o výhře Norimberku.

Nic jistého ale červení ještě nemají, těsný náskok budou bránit v neděli v odvetě v Augsburgu.