Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 12. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 12. kole Bundesligy

Češi ve 12. kole Bundesligy © -

0

05.11. - Ve dvanáctém kole se představilo rekordně málo Čechů. V základní sestavě nastoupili čtyři - Kučera, Drobný, Blažek i Galásek prohráli, i když norimberkské duo hrálo velice dobře. Zvítězil pouze Jiří Štajner, který ale přišel až v absolutním závěru zápasu.

Obránce Bielefeldu Radim Kučera odehrál celý zápas svého mužstva na hřišti Leverkusenu, který Arminia prohrála 4:0. Kučera předvedl prachmizerný výkon, jeden z nejhorších za jeho účinkování v Bundeslize. Nedokázal zastavit ani Gekase ani Barbareze, ti přes něj procházeli jakoby byl vzduch.

Prohru zažil také Jaromír Blažek. Jeho Norimberk sice podlehl Stuttgartu 0:1, ale Blažek mohl být se svým výkonem spokojen. Několikrát zachránil své mužstvo od další pohromy a není jeho vinou, že jeho spoluhráči nebyli schopni vstřelit alespoň jednu branku.

Tomáš Galásek nastoupil konečně zase ve středové linii FCN a ukázal, kde je jeho místo. Zatímco v minulých kolech se mu v obraně moc nevedlo, nyní byl pravděpodobně nejlepší hráč Norimberku a jako pravý kapitán dirigoval obrannou hru mužstva.

V brance Herthy nastoupil v zápase v Hamburgu Jaroslav Drobný. Inkasoval hned po čtyřech minutách, překonal ho nikým neatakovaný Guerrero. Deset minut před koncem lovil po Reinhradtově hlavičce míč ze sítě podruhé, a tak Berlíňané prohráli 2:1. Průměrný výkon českého gólmana.

Jiří Štajner nastoupil až v 88. minutě a do osudu zápasu Hannover - Dortmund se nijak výrazněji nezapsal.