Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 30. kola BL: Van Nistelrooy zajistil Hamburku výhru, Džeko se prostřílel na čelo kanonýrů

1. Bundesliga - Souhrn 30. kola BL: Van Nistelrooy zajistil Hamburku výhru, Džeko se prostřílel na čelo kanonýrů

Souhrn 30. kola BL: Van Nistelrooy zajistil Hamburku výhru, Džeko se prostřílel na čelo kanonýrů © kicker.de - Ruud van Nistelrooy v souboji s Marcem Pfertzelem

3

11.04. - REVIEW AKTUALIZOVÁNO Bayern poodskočil Schalke v boji o bundesligový titul na rozdíl dvou bodů. Remizoval v Leverkusenu, zatímco stíhající Schalke nestačilo na Hannover. Utkání Bochumi s Hamburkem bylo dlouho vyrovnané, v 88. minutě ale Ruud van Nistelrooy vybojoval vítěznou branku a udržel svůj tým v boji o poháry. Wolfsburg také díky Džekovi zvítězil v Norimberku a drží si naději na poháry.

Borussia M´Gladbach - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0)

Branky: 6. Reus, 56. Dante

Do utkání vlétli mnohem lépe domácí borci, u kterých se zdálo, že jsou všude o krok dříve. Již v šesté minutě se za svou aktivitu dočkali odměny. Po souhře Bradley-Bobadilla zakončoval hlavou do úplně prázdné branky Marco Reus. Dále to byli domácí, kteří byli mnohem aktivnější. Frankfurt se do utkání dostal až po zhruba pětatřiceti minutách.

Do druhé poločasu vstoupili pro změnu lépe hosté, ale nic z tlaku nevytěžili. Naopak první přiležitost domácích skončila brankou. Arango svým centrem našel zcela volného stopera Danteho a ten míč bezproblémově "uklidil" do hostující branky - 2:0. Do konce utkání už se nic převratného nestalo a tak zůstavají tři body v Gladbachu.

Werder Brémy - SC Freiburg 4:0 (1:0)

Branky: 35.,56. Pizarro, 53. Hunt, 66. Özil

Domácí Brémy nedali svému soupeři v důležitém utkání pro obě strany nejmenší šanci. V úvodních minutách si sice domácí vytvořili několik slibných příležitostí, ale selhali v rozhodující koncovce. Vše se změnilo po půlhodině hry, kdy se trefil nejlepší střelec Werderu Claudio Pizarro. Tato branka dodala domácím klid a do konce poločasu už hosty nepustili prakticky na svojí polovinu.

Po změně stran to byly opět Brémy, které převzaly brzy iniciativu a snažili se dostat hostující obranu pod tlak. Jejich snažení bylo odměněno hned v 53. minutě, kdy na rozdíl dvou branek zvýšil Aaron Hunt. Tři minuty nato korunoval svůj parádní výkon další brankou Pizarro a osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Hosté vůbec nevěděli, jak překonat dobře organizovanou defenzívu Werderu a v 66. minutě navíc počtvrté inkasovali, když se trefil Özil. Do konce zápasu se již nic závratného nestalo a tak zůstávají tři body v Brémách za výsledek 4:0.

1899 Hoffenheim - 1. FC Köln 0:2 (0:0)

Branky: 46.,82. Matuschyk

Hoffenheim je v obrovské výkonností krizi a vypadá to, že trenér Rangnick bude muset se svým mužstvem rychle něco udělat, jinak zasáhne vedení klubu. Dokonce se mluví o tom, že by několik fotbalistů mohlo po sezóně v tomto klubu skončit. Proti Kölnu nezačali domácí špatně a v první půlhodině měli dobré příležitosti po střelách Ibiševiče a Obasiho. Do poločasu se však proti dobře bránícím hostům neprosadili.

Hned v úvodu druhého dějství přišel pro Hoffenheim velký šok. Ve 46. minutě se totiž dokázal prosadit Matuschyk a hosté vedli 0:1. Touto trefou byli domácí hodně zaskočeni a prakticky je to vyhodilo z jejich dosavadních kolejí. Po sedmdesáti minutách to vypadalo, že se Hoffenheim ještě do zápasu vrátí a svého soka dostane pod patřičný tlak. Tuto snahu však utnul v 82. minutě opět sváteční střelec Matuschyk a pojistil tak vítězství svého klubu.

Hannover 96 - FC Schalke 04 4:2 (2:0)

Branky: 17. vlastní Westermann, 29.,90. Konan, 80. Balitsch - 46. Edu, 52. Rakitič (pen)

Velké překvapení se zrodilo v Hannoveru, kde druhé Schalke bojující o titul prohrálo 2:4. Už před utkáním říkal bývalý kouč Schalke a a současný trenér Hannoveru Mirko Slomka, že své svěřenci připraví tak, aby dokázali zvítězit a připsali si tak v boji o záchranu velmi cenné tři body. Věřilo mu jen velmi málo lidí, ale nakonec se to podařilo. Domácí šli již v sedmnácté minutě do vedení, když si dal vlastní branku Westermann, poté však domácí nepolevili a stále se tlačili do zakončení, což se jim vyplatilo. Po necelé půlhodině hry se totiž trefil Ya Konan.

Do druhé půli vlítli jako uragán pro změnu hosté, kteří si určitě hodně vyslechli od Felixe Magatha. Byla odehrána minuta, když se trefil Edu a snížil. O pět minut později totiž zahrávali hosté pokutový kop a Rakitič vyrovnal na 2:2. Očekávalo se, že teď to bude Schalke, kdo bude určovat tempo, ale to se nestalo. Domácí menší náznak tlaku přečkali a poté se do ofenzívy pustili sami. V 80. minutě je navíc poslal do vedení záložník Balitsch a stadion byl ve varu. V nastaveném čase vše pojistil Ya Konan a Hannover tak může bouřlivě slavit.

1. FSV Mainz - Borussia Dortmund 1:0 (1:0)

Branky: 30. Szalai

Hosté bojují o Ligu mistrů a v Mainzu potřebovali vyhrát, aby se alespoň na chvilku dostali před třetí Leverkusen. Na hřišti to tak ale vůbec nevypadalo, jelikož to byli především domácí, kteří se snažili rychle útočit a nebáli se jít občas do rizika. Logicky tak musela přijít odměna v podobě vstřeleného gólu, o který se ve třicáté minutě postaral Adam Szalai. Po této brance malinko ožili hosté, kteří se i ve druhém poločase snažili rychlým přechodem do útoku komplikovat život domácím. Branku však nevstřelili a tak tři body zůstavájí v Mainzu.

Hertha BSC - Stuttgart 0:0 (0:1)

Branky: 74. Cacau

Poslední odpolední utkání se odehrálo v Berlíně. Domácí Hertha je ve velmi těžké situaci, spousta lidí už jí navíc u Bundesligy odepsala. Zachovat naději mohli domácí jedině vítězstvím nad velmi dobře hrajícím VFB Stuttgart. Hertha si v první půli nevedla vůbec špatně, její hráči měli míč více na svých kopačkách než hosté, dostávali se do slibných šancí a několikrát svými pokusy zaměstnali hostující brankáře Lehmanna. Nebylo to však nic platné, jelikož hosté přečkali první půli a ve druhém poločase byli jasně lepší. Vše navíc korunovali gólem ze 74. minuty, kdy se trefil Cacau a zajistil tak Stuttgartu tři body.

Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov 1:1 (0:0)

Branky: 59. Vidal - 51. Robben (pen)

Do utkání vstoupil lépe Bayern, který působil mnohem živějším dojmem. Šance si vytvořil však jen střelami z větší vzdálenosti a ty dokázal zlikvidovat pohotový Adler. Ribery s Robbenem se do hry moc nedostávali, jelikož je domácí fotbalisté často zdvojovali, někdy dokonce i ztrojovali. Po půlhodině hry opadlo tempo zápasu zejména z toho důvodu, že hosté z Mnichova nechtěli domácím darovat lehce ztracené míče a Leverkusen se do hry prakticky nedostával.

Do druhého poločasu vstoupili opět aktivněji fotbalisté hostujícího týmu. Za svou aktivitu si navíc v 51. minutě vysloužili pokutový kop, když Castro jasně fauloval pronikajícího Ribery a Arjen Robben bez větších potíží proměnil - 0:1. Poté však hostující fotbalisté přestali hrát a to se jim vymstilo, jelikož po přímém kopu Kroose vyrovnal o pár minut později Vidal. Vstřelené branky na obou stranách zápasu opět ubraly tempo a větší tlak přišel až v závěru, kdy v pokutvovém území Sarpei jasně fauloval Müllera, píšťalka sudího však zůstala němá a tak se oba kluby musí spokojit s bodem za remízu 1:1.

VfL Bochum - Hamburger SV 1:2 (1:1)

Branky: 32. Dědič - 18. Tesche, 88. Johanssn (vl. gól)

V Hamburku se soustředí na Evropskou ligu, jsou blízko finále, které se bude hrát právě na stadionu místního HSV. Ale v domácí lize to svěřencům Bruna Labbadii v poslední době nejde, ani ve třicátém kole si nepočínal zrovna jistě.

Šel sice v osmnácté minutě do vedení, to si Tesche v hlavičkovém souboji poradil s Maričem, ale za čtvrt hodiny domácí srovnali. Zlatko Dědič využil Epallého sklepnutí a střelou z dvaceti metrů rozzářil Rewirpower stadion. Kouč Labbadia dal ale poprvé van Nistelrooyovi šanci na celý zápas, nevystřídal jej a Holanďan se odvděčil. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby přihrál Zé Roberto a po souboji van Nistelrooye s domácím Johanssonem padl gól na konečných 1:2. Branka byla nakonec připsána jako vlastní záložníkovi Bochumi.

1. FC Norimberk - VfL Wolfsburg 0:2 (0:0)

Branky: 66. Džeko, 78. Grafite

V 66. minutě převzal Edin Džeko Misimovičovu přihrávku, překonal Raphaela Schäfera a poslal Vlky do vedení. Bosenský útočník dal v posledních šesti zápasech hned devět branek, díky čemuž se prodral až na čelo nejlepších střelců bundesligy.

Svým gólem rozhodl nepříliš pohledný zápas, ve kterém měli hostující fotbalisté více ze hry, několikrát dokonce reklamovali faul v pokutovém území a požadovali penaltu. Pan rozhodčí ale všechny podobné situace přehlížel. Čtvrt hodiny před koncem ještě Džekův gól pojistil jeho útočný kolega Grafite, hlavou poslal do sítě centr Hasebeho.