Zpět na » 1. Bundesliga » Šimůnek chtěl pryč, ale Wolfsburg ho nepustil

1. Bundesliga - Šimůnek chtěl pryč, ale Wolfsburg ho nepustil

Šimůnek chtěl pryč, ale Wolfsburg ho nepustil © vfl-wolfsburg.de - Jan Šimůnek

4

Líbilo se

10.02. - Dvaadvacetiletý fotbalista Wolfsburgu Jan Šimůnek prožívá jednu ze svých nejhorších sezon v kariéře - v bundeslize se jeho týmu nedaří a je až dvanáctý, navíc talentovaný obránce letos odehrál pouhých 37 minut.

Wolfsburg, který v minulé sezoně senzačně slavil mistrovský titul, je aktuálně až na dvanáctém místě bundesligy. Na konci ledna vedení klubu propustilo kouče Armina Veha, kterého vystřídal trenér rezervního týmu Lorenz-Günther Köster.

Šimůnkova pozice v mužstvu se poté sice mírně zlepšila, ale ke spokojenosti má talentovaný obránce stále hodně daleko. „Je to těžké, i když na druhou stranu teď už alespoň chodím na lavičku, což se předtím nestávalo. Chybí mi herní praxe, navíc zatím nemůžu hrát ani za rezervu. Ta bude teprve o víkendu začínat jaro,“ mrzí Šimůnka, který za deset dnů oslaví třiadvacáté narozeniny.

I když český obránce v zimě uvažoval o tom, že odejde na hostování, aby pravidelně hrál, jeho přání německý klub nerespektoval. „Myslím, že nabídky byly. S mým agentem panem Paskou jsme se o tom bavili a říkali si, že se vlastně může stát cokoliv. Předtím jsem vlastně ani nedostal šanci, trenér Veh se mnou nemluvil, takže pak jsme to chtěli nějak řešit. Jenže on stejně řekl, že mě nepustí, že chce mít v kádru čtyři stopery,“ sdělil Šimůnek.

„Realizační tým chtěl dát pryč spíše mého konkurenta, Portugalce Ricarda Costu, který nakonec odešel do Lille. Jenže záhy do Wolfsburgu přišel Brazilec Réver, také obránce. V podstatě se mnou počítali a chtěli řešit spíše Costu, já jsem nemohl nic dělat,“ dodal český zadák.

Poté, co na konci ledna opustil mistrovský klub trenér Armin Veh, cítí Šimůnek větší šanci pod koučem Lorenzem-Güntherem Kösterem. „Uvidíme, teďka máme nového trenéra, který mě zná lépe než Veh. I na tréninku se teďka cítím mnohem lépe, více s námi komunikuje, pochválí, případně řekne, co je špatně. Člověk to potřebuje vědět, on naštěstí nemluví jen s těmi hráči, kteří pravidelně hrají. Navíc preferuje model, kterým jsme hráli za kouče Magatha,“ prozradil Šimůnek.

„Minulý týden jsme znovu oprášili medicimbály, v úterý jsme dělali sprinty a běhali jsme, takže v podstatě je to styl Magatha,“ smál se český obránce.

Nicméně ani radost z výsledků týmu mít nemůže. Wolfsburg je dvanáctý, v lize vyhrál naposledy na začátku listopadu. „V minulé sezoně všichni věděli, v čem je naše síla, tedy především v útočné trojici Misimovič - Grafité - Džeko. Ale musím říct, že jsme měli i hodně štěstí, v některých případech nám tam spadlo všechno. Teďka se to obrátilo, máme šance, jenže nám to tam nepadá a pak dostaneme gól z nějakého nakopnutého míče. Prostě nemáme to potřebné štěstí,“ lituje Šimůnek.

Pomyslná bouřka se však zatím nekoná. „Vedení o tom s námi ani nemluví, spíše se to teď vyřešilo tou výměnou trenéra. Musíme se z toho ale dostat, protože ani pásmo sestupu od nás není moc daleko. Ovšem věřím, že se chytíme a bude to zase dobré,“ uzavřel Šimůnek.

Kam dál?

Jakub Sitek / Mediafax

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
savge - 17.02. Odpovědět

Zdravím
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://freto.blog.cz/

savge
savge - 13.02. Odpovědět

Zdravím
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://freto.blog.cz/

savge

www.eurobasket.webnode.cz

tipy na Evropský basketbal!
Smajlík 18 Smajlík 18 Smajlík 18

eurobasket
Tymo - 10.02. Odpovědět

Smajlík 11

Tymo

Smajlík 1 má 2 možnosti jít dál nebo GL Smajlík 1
podle mě ho shrábne něakej Zenit nebo Šachtar to je bohužel teď IN posilovat východ Smajlík 12 a ani bych se nedivil kdyby za něj City nabídlo 50 miliard vesmírných buráků Smajlík 2 Smajlík 15

Tavares96

Možná že tam ani neměl chodit.

ostravak
Voky - 10.02. Odpovědět

Jo pustej costu a dovedou jinyho sulina Smajlík 11 Smajlík 11

Voky
Tymo - 10.02. Odpovědět

jj asi tak

Tymo
kumbi - 10.02. Odpovědět

měli ho pustit na hostování, někam kde by si zahrál Smajlík 14

kumbi
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články