Zpět na » 1. Bundesliga » Nová hvězda Mainzu: Jan Šimák

1. Bundesliga - Nová hvězda Mainzu: Jan Šimák

Nová hvězda Mainzu: Jan Šimák © Tomáš Krist - Jan Šimák

10

Líbilo se

29.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Do Stuttgartu šel s velkými ambicemi, ale dlouhodobě se nedokázal v kádru tohoto mužstva prosadit a proto přišla na řadu logicky změna. Český záložník Jan Šimák přestoupil do Mainzu, kde by se rád opět fotbalem bavil.

Minulý týden v pondělí i přes nepřízeň počasí sedl do auta a urazil 550 kilometrů z Prahy do Wiesbadenu, aby začal další éru své fotbalové kariéry. "Když mi zavolal můj agent a řekl mi o zájmu Mainzu, nemusel jsem dlouho přemýšlet. Nasedl jsem do auta a okamžitě jsem odjel. Počasí bylo opravdu hrozné, všude padal sníh, samá vánice," prozadil Šimák. Trenér Mainzu Thomas Tuchel o českého fotbalistu hodně stál, měl by totiž vytvořit velmi nebezpečné duo v ofenzivní záloze s rakouským tvůrcem Andreasem Ivanschitzem.

Celý přestup se zrodil velmi rychle, což přiznal i manažer klubu Heidel: "Abych se přiznal, tak tohle jméno jsem na seznamu opravdu neměl. Ale pak přišel Thomas Tuchel, řekl mi o něm. Necelou hodinu jsme o tom diskutovali a další hodinu už seděl Jan v autě a byl na cestě sem. I tímto přístupem nám dokázal, že jsme se rozhodli správně." Je také velice pravděpodobné, že nováček tohoto ročníku Bundesligy bude nastupovat v novém rozestavění. "Jan Šimáka vidím v našem systému 4-2-3-1 na kterékoliv pozici v ofenzivní záloze. Může se také stát, že budeme hrát v diamantovém složení zálohy a pak by Šimák nastoupil těsně za hroty."

"Vím, že je Mainz menší klub než Stuttgart. Ale to je přesně to, co potřebuju. Tady drží všichni pohromadě, panuje tu rodinná atmosféra. Moc se na nové prostředí těším," řekl jednatřicetiletý fotbalista, na jehož výpovědi navázal trenér Tuchel: "Mainz je pro Jana ideálním klubem. Způsob, jakým se zde fanoušci chovají k hráčům a jak se s hráči zachází, přesně to on potřebuje." K Šimákově minulosti se trenér Mainzu nechtěl vyjadřovat a razantně dodal, že je naprosto bezpředmětná. "Velice dobře řeší v ofenzívě souboje jeden na jednoho, bere na sebe odpovědnost v důležitých situacích a navíc umí skvěle zahrávat standartní situace."

Také proto dostal Šimák číslo 10. Ve fotbale magické číslo, které se dává vyloženě ofenzivním tvůrcum a důležitým hráčům. Sám hráč moc dobře ví, že nejdříve bude muset v Mainzu nabrat odpovídající fyzickou kondici, aby se tak dostal do herní pohody. Ale již v prvním utkání proti Hannoveru (1:0) na sebe upozornil v několika situacích. "Jan je fotbalista, který nás už svým příchodem posune dál."

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
savge - 01.02. Odpovědět

Zdravím
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://freto.blog.cz/

savge

ale trochu vyhasla hvezda...skoda ho Smajlík 11

rivaldo brazil
savge - 30.01. Odpovědět

Zdravím
Mám na dnešní den velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Zápas dám dnes zdarma.
info zde:

http://freto.blog.cz/

savge
Recoba - 29.01. Odpovědět

On byl někdy hvězda?

Recoba
Tymo - 29.01. Odpovědět

No zejra hrajou s náma ,Honzík okusí tvrdou prohru

Tymo
no.10 - 29.01. Odpovědět

jen aby...

no.10
Kleos - 29.01. Odpovědět

aby ses nedivil Smajlík 1

Kleos

Měli by ho zkusit v repre.

ostravak
MaRis_ - 29.01. Odpovědět

Souhlas Smajlík 1

MaRis_
pippo9 - 29.01. Odpovědět

Přijed zase nekdy na pivo do Podbořan Honzo Smajlík 3

pippo9

nebo do žatce...máme tu na něj spoustu vzpomínek Smajlík 3

Kopfrkingel
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články