Zpět na » 1. Bundesliga » Souhrn 3. kola Bundesligy

1. Bundesliga - Souhrn 3. kola Bundesligy

0

26.08. - V 3. kole dominovali domácí. Pouze Norimberk své fanoušky nepotěšil a podlehl Brémám 0:1. Tři zápasy skončily 3:0. Z tohoto výsledku se radoval Bayern, Leverkusen a Dortmund. V neděli si pak Frankfurt poradil s Rostockem a Wolfsburg remizoval s Schalke. Aktualizováno!

VfL Bochum - Hamburger SV 2:1 (1:0)

Podrobnější informace o tomto utkání naleznete zde.

Branky: 45. Ĺ esták, 83. Imhof - 86. van der Vaart (pen.)

Rozhodčí: Weiner

Bochum: Laštůvka - Pfertzel, Maltritz, Yahia, P. Bönig - Dabrowski, Zdebel (82. Imhof) - Ĺ esták, D. Fuchs (78. Grote) - Bechmann (69. Meciel) - Epalle

Hamburg: F. Rost - Demel, Kompany, Mathijsen, Atouba - Jarolím, de Jong - Castelen (74. Guerrero), van der Vaart, Trochowski (59. Ben-Hatira) - Zidan (63. Olič)

Diváci: 30 449

VfB Stuttgart - MSV Duisburg 1:0 (1:0)

V utkání, ve kterém sudí rozdal 9 žlutých karet a jednu červenou, byl střelecky aktivnější Duisburg, ale VfB mělo více ze hry i nebezpečnější šance. Svůj první start v sezoně si připsal uzdravený Mario Gomez, a oslavil to vstřeleným gólem. Osorio jej našel v poktuovém území, Filipescu zase nedokázal uhlídat a Gomez dal jedinou branku střetnutí.

Branky: 35. Gomez

Rozhodčí: Gräfe

Stuttgart: R. Schäfer - Osorio, Tasci, Fernando Meira, Magnin - Pardo - Hilbert, A. Farnerud (59. Meissner) - Hitzlsperger (78. da Silva) - Marica, Gomez (69. Ewerthon)

Duisburg: Starke - Lamey, Filipescu (80. Daun), Schlicke, Caceres - Grlic (32. Maicon), Tararache - Tiffert, Georgiev, Idrissou (71. Ailton) - Ishiaku

Diváci: 45 000

Bayern Mnichov - Hannover 96 3:0 (1:0)

Největší favorit soutěže otevřel skóre v 28. minutě. Schweinsteiger ideálně našel Toniho, který vstřelil gól i ve svém třetím zápase v Bundeslize. Zápas ovlivnilo vyloučení Altina Laly. Ten ve 45. minutě viděl druhou žlutou za faul na Zé Roberta. Druhou branku přidal van Bommel dvacet minut před koncem, když z 15-ti metrů trefil bližší roh Enkeho svatyně. Na 3:0 zvýšil Hamit Altintop, čímž v 86. minutš udal výsledku konečnou podobu.

Branky: 28. Toni, 68. van Bommel, 86. Hamit Altintop

Rozhodčí: Kinhöfer

Bayern: Kahn - Lell, Lucio, Demichelis, Lahm - van Bommel, Zé Roberto (89. Ottl) - Hamit Altintop, Schweinsteiger - Ribery - Toni (31. Wagner)

Hannover: Enke - Cherundolo, Kleine, Fahrenhorst, Halfar - Lala - Balitsch - Bruggink (69. Huszti) - Rosenthal (61. Ĺ tajner), Lauth (46. Yankov) - Hanke

Diváci: 69 000 (vyprodáno)

1. FC Norimberk - Werder Brémy 0:1 (0:0)

Norimberk měl po celý zápas mírně navrch, ale nedokázal si poradit s obranou Werderu a pouze jednou trefil prostor Wieseho branky. Parádní týden zažil Martin Harnik. Nejprve si ve středu připsal první start za rakouský národní tým proti České republice a hned v sobotu debutoval v Bundeslize. V 61. minutě vystřídal Rosenberga a o osm minut později dal jediný gól zápasu.

Branky: 69. Harnik

Rozhodčí: Meyer

Norimberk: Blažek - D. Reinhardt, A. Wolf, Beauchamp, Glauber (60. Engelhardt)- Galásek - Kluge (74. Mnari) - Mintál - Vittek, Saenko, Kennedy (60. Misimovic)

Brémy: Wiese - Pasanen, Mertesacker, Naldo, C. Schulz - Baumann - Vranjes, D. Jensen (89. Andreasen) - Diego - Rosenberg (61. Harnik), Hugo Almeida (81. Schindler)

Diváci: 45 200

Bayer Leverkusen - Karlsruher SC 3:0 (3:0)

Leverkusen začal soustředěně a hned v prvním poločase rozhodl o svém vítězství. V 19. minutě mu k tomu pomohl nešťastník Franz, který hlavou prodloužil Schneiderův centr z přímého kopu za záda bezmocného Millera. I druhý gól padl ze standardní situace. Po Barnettově rohu se nejlépe zorientoval Manuel Friedrich - 2:0. Deset minut před přestávkou uzavřel skóre Gekas svým prvním gólem za Bayer.

Branky: 19. Franz, 27. Friedrich, 35. Gekas

Rozhodčí: Sippel

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei - Ramelow (77. Vidal), Rolfes (87. Sinkiewicz) - B. Schneider, Barnetta - Gekas (81. Freier), Kießling

Karlsruhe: M. Miller - A. Görlitz, Eggimann, Franz, Eichner - Mutzel, Aduobe - Timm (72. Orahovac), Iashvili, Carnell (46. Staffeldt) - Kapllani (46. Freis)

Diváci: 22 000

Borussia Dortmund - Energie Cottbus 3:0 (1:0)

Thomas Doll hodně zamíchal sestavou a přineslo to ovoce. Gólem do šaten překvapil Energii Kringe. Byl to už jeho druhý gól v tomto ročníku. V 70. a 84. minutě pak dvakrát zafungovala spolupráce Buckleyho a Klimowicze. Nejprve Buckley našel Argentince v pokutovém území a ten po přesné ráně do pravého rohu oslavil svůj první gól v novém dresu. O čtvrthodiny později centroval zleva znovu Buckley a Klimowicz hlavičkoval přesně.

Branky: 44. Kringe, 70. a 84. Klimowicz

Rozhodčí: Fandel

Dortmund: Marc Ziegler - P. Degen, Brzenska, Wörns, Dede - Tinga - Blaszczykowski (89. Tyrala), Kringe - Federico (69. Buckley) - Valdez, Petric (46. Klimowicz)

Cottbus: Piplica - S. Angelov, I. Mitreski, Kukielka, Cvitanovic - Skela, T. Rost - Rivic (46. Shao), D. Sörensen, Rangelov (63. Aloneftis) - Kioyo (74. Baumgardt)

Diváci: 64 100

Arminia Bielefeld - Hertha Berlín 2:0 (0:0)

V tomto utkání začaly branky padat až ve druhé půli. V 52. minutě zahrávala Arminia nepřímý kop. Kučera posunul dozadu na Masmanidise, který z osmi metrů prostřelil Drobného. V 90. minutě využil Wichniarek nedorozumění mezi Fathim a Drobným a dal, stejně jako bayernský Toni, ve třetím zápase tohoto ročníku svůj třetí gól.

Branky: 52. Masmanidis, 90. Wichniarek

Rozhodčí: Stark

Bielefeld: Hain - Kirch, Mijatovic, Langkamp, Schuler - Kučera - Tesche (66. Korzynietz), Böhme (81. Kamper) - Nkosi (34. Masmanidis) - Eigler, Wichniarek

Hertha: Drobný - Chahed (76. Mineiro), von Bergen, Simunic, Fathi - Dardai, A. Schmidt (66. Pisczek) - Ebert, Lucio - Grahn (46. Gilberto) - S. Okoronkwo

Diváci: 20 300

Eintracht Frankfurt - Hansa Rostock 1:0 (1:0)

V rozdílných pozicích vstupovaly oba týmy do nedělního utkání. Frankfurt jako dosud neporažený, Rostock zatím bez jediného bodu. Hned od začátku vše nasvědčovalo tomu, že obě série budou pokračovat. Eintracht se totiž dostal do vedení už ve třetí minutě. Roh doletěl k Finkovi, od něj míč doputoval přes Köhlera až k Meierovi a ten z pěti metrů prostřelil Wächtera. V dalším průběhu už domácí hru kontrolovali a soupeři téměr nic nedovolili.

Branky: 3. Meier

Rozhodčí: Merk

Frankfurt: Pröll - Mahdavikia, Russ, Vasoski, Spycher - Inamoto, M. Fink - A. Streit (88. Chaftar), A. Meier, Köhler (76. Weissenberger) - Amanatidis (67. Thurk)

Rostock: Wächter - B. Lense, Sebastian, Orestes, Pearce (46. Diego Morais) - Beinlich - D. Langen, Yelen (63. Menga), M. Stein - Schied (76. Hähnge), Kern

Diváci: 44 000

VfL Wolflsburg - FC Schalke 04 1:1 (1:0)

Schalke mělo celý zápas navrch, drželo míč, soupeře vysoko přestřílelo, ale byl to Wolfsburg, kdo dlouho vedl. Mohl za to přímý volný kop polského záložníka Krzynoweka, který zapadl přesně do rohu Neuerovy branky. Nešťastný bundesligový debut si připsal wolfsburgský Josué, protože v 26. a 51. minutě viděl dvě žluté karty a musel předčasně do sprch. Zasloužené vyrovnání pro Schalke přišlo až pár minut před koncem zápasu. Kuranyiho hlavička se odrazila od Madlunga k Halilu Altintopovi a střídající Turek vyrovnal.

Branky: 36. Krzynowek - 86. Halil Altintop

Rozhodčí: Brych

Wolfsburg: Jentzsch - Quiroga, Ĺ imůnek, Madlung, M. Schäfer - Josué - Riether, Krzynowek (71. Baier) - Dejagah, Marcelinho (77. Džeko) - Radu (65. Gentner)

Schalke: Neuer - Rafinha (79. Westermann), Bordon, Krstajic, Pander - F. Ernst - Jones (63. Ă–zil), Bajramovic - Rakitic - Asamoah (63. Halil Altintop), Kuranyi

Diváci: 29 798