Zpět na » 1. Bundesliga » Češi ve 3. kole Bundesligy

1. Bundesliga - Češi ve 3. kole Bundesligy

0

28.08. - V tomto kole si z třinácti Čechů, kteří působí v nejvysšší německé soutěži, zahrálo osm. Tradičně chytali všichni tři brankáři Laštůvka, Blažek a Drobný. Do základní sestavy nastoupilo celkem sedm českých fotbalistů.

Jan Laštůvka odchytal v páteční předehrávce celé utkání Bochumi proti Hamburgu. Bývalý brankář Baníku Ostrava inkasoval jednu branku z penalty v závěru zápasu. V bráně působil relativně jistým dojmem, neudělal vážnější chybu a pomohl svému týmu k vítězství.

Také David Jarolím mohl být se svým výkonem v zápase proti Bochumi spokojen. Sice dostal žlutou kartu, ale patřil mezi nejlepší hráče svého týmu a právě po faulu na něj se kopala penalta, kterou s přehledem van der Vaart proměnil. Prohru svého týmu však neodvrátil.

Jiří Ĺ tajner v dresu Hannoveru nastoupil na posledních třicet minut. Po jeho příchodu Hannover inkasoval dvě branky a na Bayernu tak prohrál 0:3. Ofenzivní fotbalista není v týmu příliš spokojený, což nejspíš dokládá jeho výkon, ve kterém nepřesvědčil.

Brankář Jaromír Blažek stějně jako Laštůvka inkasoval jednu branku, ale narozdíl od jeho gólmanského kolegy to nestačilo ani na bod. Překonal ho v Bundeslize debutující Rakušan Harnik. Blažek odchytal průměrné utkání, ve kterém nezářil, ale také nezklamal.

Jeho spoluhráč Tomáš Galásek nastoupil opět ve středu zálohy Noriberku s kapitánskou páskou a jistými obrannými zákroky bořil útoky Werderu. Uhlídat brazilského dribléra Diega není nikdy lehký úkol, ale český reprezentant to zvládl. Odehrál celých devadesát minut.

Gólovou přihrávku si připsal záložník Bielefeldu Radim Kučera. Z nepřímého volného kopu našel patou volného Masmanidise, který otevřel skóre. Bezchybný byl i v defenzivní práci a podal nadprůměrný výkon. Tradičně dobrými výkony se už dávno zařadil mezi základní kameny hry Arminie.

Jaroslav Drobný si ani na třetí pokus nepřipsal v dresu Herthy čisté konto. Při druhé brance nezafungovala mezi českým gólmanem a obráncem Fathim spolupráce a soupeř Wichniarek měl jednoduchou úlohu. V 89. minutě viděl za zbytečné řeči žlutou kartu. Povedený výkon to rozhodně nebyl.

Mladý Jan Ĺ imůnek z Wolfsburgu prokázal proti Schalke svou kvalitu. Byl skvělý v osobních soubojích, hrál velice dobře pozičně, což z něj udělalo nejlepšího hráče utkání. Dokázal uhlídat i takového útočníka, jakým je Kevin Kuranyi. Inkasovaný gól v závěru šel na vrub jeho zkušenějšího stoperského kolegy Madlunga.