Zpět na » 1. Bundesliga » Dlouho vyrovnané utkání nakonec rozhodli Vlci pro sebe

1. Bundesliga - Dlouho vyrovnané utkání nakonec rozhodli Vlci pro sebe

Dlouho vyrovnané utkání nakonec rozhodli Vlci pro sebe © kicker.de - Grafite

0

07.08. - Ve Volkswagen aréně se hrál velmi rychlý a pohledný fotbal. Woflsburg však ve druhém poločase dokázal využít dvou šancí a zaslouženě tak zvítězil 2:0 v úvodním zápase Bundeligy.

Už od první minuty se snažila obě mužstva přikládat pod kotel a zatápět svému soupeři. První velkou šanci přinesla až 16. minuta, kdy se hlavičkující Khedira už radoval z branky, ale pomezní rozhodčí si byl jistý, že míč brankovou čáru celým objemem nepřeskočil. O čtyři minuty později zahrozil na druhé straně Džeko, když se prosadil proti dvěma obráncům a nechal vyniknout Lehmanna.

Ve 33. minutě se do Gentnerova centru se položil Grafite a Lehmann musel opět ukázat své umění. Hned pár minut nato měl další šanci Džeko, ale z levé strany přestřelil branku. Do poločasu už se nic nestalo a tak šli obě mužstva do kabin za stavu 0:0. Z obou mužstev by se po první půli dali vyzdvihnout na obou stranách dva fotbalisté, na domácí straně útočné duo Grafite-Džeko a na straně hostí posila Pogrebnyak a brankář Lehmann.

Do druhé půle nastoupily obě mužstva beze změn. Stuttgart se vrátil k pozorné obraně a vyrážel do bleskových protiútoků. Ve 49. minutě se do šance opět dostali domácí. Po centru Zianiho se musel před brankou natáhnout Träsch, aby tento míč před zcela volným Grafitem odvrátil na roh. V 68. minutě nahradil neviditelného Cacaa Marica.

V 71. minutě přišla první branka utkání.Misimovič dostal přihrávku na hranici šestnáctky, podíval se, kde stojí Lehmann a nádhernou střelou na zadní tyč otevřel skóre - 1:0. O dvě minuty poté měli obrovskou šanci na vyrovnání hosté. Po hlavičce jednoho z hostujících hráčů musel na brankové čáře zachraňovat Josué. V 77. minutě se zranil Christian Träsch, ale hosté již nemohli střídat, tudíž dohrávali v deseti. Domácí toho dokázali okamžitě využít.Magnin se zapomněl vepředu, na levou stranu hostující obrany
dostal míč Grafite, poradil si s Tascim a nedal Lehmannovi nejmenší šanci - 2:0.

VFL Wolfsburg - VFB Stuttgart 2:0 (0:0) Branky: 71. Misimovič, 81. Grafite

VFL Wolfsburg: Benaglio - Riether, Madlung, Barzagli, Schäfer - Josué - Gentner, Ziani (86. Dejagah) - Misimovič - Grafite (90. Esswein), Džeko
Trenér: Armin Veh
VFB Stuttgart: Lehmann - Träsch, Tasci, Delpierre, Magnin - Khedira, Hitzlsperger - Gebhart (75. Elson), Hleb (56. Šimák) - Pogrebnyak, Cacau (68. Marica)
Trenér: Markus Babbel