Zpět na » 1. Bundesliga » Schalke - Leverkusen 1:1 (1:0)

1. Bundesliga - Schalke - Leverkusen 1:1 (1:0)

0

31.08. - Oba ambiciózní celky už v úvodních kolech nějaké body poztráceli a v předehrávce čtvrtého chtěli bodovat naplno. Zejména v druhé půli se hrál velmi dobrý fotbal a z remízy 1:1 měli nakonec větší radost hosté.

Schalke nastoupilo, jak už je v poslední době zvykem, v rozestavení 4-4-2, a tak místo v základu opět nezbylo na útočníky Lövenkrandse s Altintopem. Oba se dostali na hřiště až v průběhu utkání. Nenastoupil ani zraněný Bordon, kterého nahradil Westermann.

V sestavě Leverkusenu nebylo žádné překvapení, české fanoušky jistě nepotěšilo, že se Michal Papadopulos nedostal ani na lavičku.

Před vyprodanou pětihvězdičkovou Veltins Arenou v Gelsenkirchenu začalo aktivněji domácí Schalke. Bayer se spoléhal spíše na pečlivou defenzivu, okamžité přistupování k soupeři a rychlé protiútoky. V první obrovské šanci se objevil Ivan Rakitič. Gerald Asamoah centroval z levé strany, leverkusenský Adler chybně vyběhl, naštěstí pro něj zamířil Rakitič pouze do tyče.

V 18. minutě se při souboji s Gekasem nešťastně zranil Mladen Krstajič. V nezaviněném pádu si ošklivě poranil koleno a musel ze hřiště. Hned za pár minut střídal i Skibbe. Sarpei si totiž v obranném zákroku poranil tříslo.

Poté převzal iniciativu Bayer a ve 31. minutě dostal míč do sítě. Schneider vyslal Kießlinga, ten prostřelil Neuera, jenže gól nemohl být uznán, protože německý reprezentant využil ofsajdového postavení.

Už už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, když v nastaveném čase zahrál Pander přímý kop přesně na hlavu Kuranyiho a ten se nemýlil - 1:0.

Po přestávce se nejprve vyznamenal Manuel Neuer, který vyrazil povedenou střelu Kießlinga. V 53. minutě ho však přelstil Gekas. Za obránci převzal dlouhou Rolfesovou přihrávku, první střelu brankář Schalke ještě vyrazil, ale řecký střelec měl k odraženému míči nejblíž a napodruhé jej poslal do sítě.

Od té doby už se do šancí dostávalo snad jen Schalke. Rakitič neuspěl se svou střelou z dvaceti metrů, Kuranyiho hlavičku potom senzačně vytěsnil Adler. Hned za chvíli mohl Kuranyi znovu skórovat, ale jeho dvě střely nejprve vyrazil Adler a napotřetí jej na brankové čáře zastoupil Greško.

V dalších šancích se ještě objevili Kuranyi, Lövenkrands a Rakitič, ale nikdo nedokázal přesně vystřelit, a tak zápas skončil nerozhodně.

Mezi nejlepší muže zápasu patřil určitě Christian Pander, který roste v beka světové extratřídy. Nebezpečné byly nejen jeho výpady po levé straně, ale také přímé volné kopy. Hře Bayeru dával tradičně řád Bernd Schneider, statečně se bil také Theofanis Gekas.

FC Schalke 04 - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0)

Schalke: Neuer - Rafinha, Westermann, Krstajič (21. Rodriguez), Pander - F. Ernst - Jones, Ă–zil (87. Altintop) - Rakitič - Asamoah (61. Lövenkrands), Kuranyi

Leverkusen: R. Adler - Castro, M. Friedrich, Haggui, Sarpei (24. Greško) - Ramelow, Rolfes - B. Schneider, Barnetta (82. Freier) - Kießling, Gekas (90. Callsen-Bracker)

Branky: 45. Kuranyi - 53. Gekas

Žluté karty: Greško, Haggui, Friedrich

Diváci: 61 482 (vyprodáno)